Šest bodů z jihu Čech! Junioři uspěli proti Českým Budějovicím a Milevsku

C H O M U T O V - Dvě těsná vítězství vybojovali svěřenci Martina Bociana v KB lize juniorů. O uplynulém víkendu nastoupili v Českých Budějovicích, respektive v Milevsku. V sobotním duelu proti Štírům ubránili výhru 5:4. Proti předposlednímu týmu tabulky nastoupili junioři v neděli. Milevsko trápilo chomutovské hráče a dokázalo snížit před koncem třetí třetiny na jednobrankový rozdíl. Na vyrovnání se nezmohlo a Chomutov si připsal druhou víkendovou těsnou výhru.
Do 250 kilometrů vzdálených Českých Budějovic vyrazili junioři o víkendu. Po týdnu vyzvali junioři stejný tým jako muži - FBC Štíři České Budějovice. Spokojenější po první třetině byli chomutovští hráči, kterou vyhráli 2:0. Domácí tým ale v průběhu druhé periody dokázal srovnat na 3:3. Dvě přesné trefy kapitána Ondřeje Haleje na přelomu druhé a třetí části rozhodly o vítězství Chomutova na jihu Čech. Štíři dokázali pouze snížit o jednu branku ve 49. minutě.

FBC Štíři České Budějovice - Florbal Chomutov 4:5
Detail utkání zde.

V neděli se přesunula chomutovská družina do Milevska, které je vzdáleno 22 kilometrů od Písku. Stejně jako v utkání proti Štírům vedli junioři Chomutova 2:0. Branky domácích z 16. respektive 23. minuty brankový náskok vymazal. Dvě odpovědi našli i na branky Chomutova ve druhé třetině a do třetí části se šlo za vyrovnaného stavu 4:4. Do dvoubrankového vedení dostal tým v 52. minutě Daniel Kučera a Milevsko přes závěrečný tlak pouze snížilo na konečných 6:5.

FBC Došwich Milevsko - Florbal Chomutov 5:6