09.11.2021 | Lenka Láryšová, foto: V. Kapuš

Čtyři zápasy dorostenkám přinesly čtvrté místo v tabulce

C H O M U T O V - Dorostenky během září a října odehrály čtyři zápasy. První dvojici odehrály v Litvínově na Koldumu, kde se utkaly s Bivojkami a Kadaní. Za další sérií jely až do České Lípy, kde se střetly s místním dívčím celkem a Libercem. Během všech těchto střetů naše hráčky získaly tři body.

Jedna výhra za čtyři zápasy

V prvním duelu celé nové sezóny se chomutovské dorostenky setkaly s litvínovskými Bivojkami. Zápas byl již od první minuty vyrovnaný. Do vedení se zprvu dostaly litvínovské hráčky, ale tři vteřiny před koncem třetiny chomutovská Bálintová srovnala na 1:1. Druhá třetina byla zcela v režii našich nadaných florbalistek, které po dalších 12 minutách vedly 4:2. V poslední třetině k ohrožení chomutovské výhry již nedošlo a naše dorostenky zvítězily 5:3.

Do druhého zápasu proti Kadani dorostenky nastoupily pár minut před druhou hodinou odpolední. Chomutovské hráčky byly tím týmem, kterému se jako prvnímu podařilo vstřelit branku a vedení se jim dařilo držet do začátku třetí třetiny. V poslední části se ale kadaňské florbalistky chopily dvou brankových příležitostí, díky kterým si zajistily výhru 2:3.

Poslední odehraný víkend byl plný branek. V zápase s Českou Lípou již od první části na hřišti vládly domácí hráčky a chomutovské bojovnice se snažily držet krok. To bohužel bylo nad jejich síly, a nakonec podlehly 2:9. Ve druhém listopadovém utkání se dorostenky postavily proti Liberci. I zde dominoval tým z Libereckého kraje, a ač se chomutovské dorostenky sebevíc snažily, prohrály 1:7.