Oficiální web florbalového klubu Chomutov
01.04.2024 | Redakce

Florbal Chomutov prodává licenci na první ligu zpět do Opavy!

Florbal Chomutov prodává licenci na první ligu zpět do Opavy!
C H O M U T O V - Mediální výstupy klubu po skončení uplynulé sezóny utichly a nyní přichází vysvětlení. Florbal Chomutov je nucen se rozloučit z první ligou. Dle dohody z loňského roku musí licenci na tuto soutěž vrátit do Opavy, od které ji před rokem získal.

Po skončení sezóny 2022/2023 se pro Chomutov naskytla jedinečná příležitost odvrátit sestup a zůstat v první lize mužů. Koupil tehdy licenci od klubu SK P.E.M.A. Opava. Až nyní ale klub informuje své příznivce, jaká dohoda tehdy mezi oběma oddíly ve skutečnosti proběhla. „Opava nemohla loni nastoupit do první ligy, protože nesplňovala licenční podmínky, zejména z důvodu finančních a organizačních. Proto hledala klub, který si od ní na jeden rok licenci převezme, aby získala čas pracovat na splnění podmínek," uvádí na pravou míru tehdejší domluvu předseda Florbal Chomutov Martin Bocian a smutně dodává: „Zavázali jsme se tedy, že ji po roce postoupíme licenci zpět. Z dnešního pohledu je to kruté, ale tehdy to byla skutečně jediná možnost, jak si působení v první lize alespoň prodloužit."

Klub se v uplynulých třech týdnech snažil intenzivním jednáním s Opavou podmínky loni podepsané dohody změnit, ale Slezané byli neoblomní. Florbal Chomutov se tak nakonec přeci jen bude muset s první ligou rozloučit. „Odcházíme ale se ctí a s vědomím, že na první ligu máme, což dokázaly výsledky z letošní sezóny. Teď budeme hledat všechny cesty, jak se do vyšší soutěže co nejdříve vrátit. Primárně samozřejmě sportovní cestou, ale nebráníme se ani opětovému odkoupení licence na první ligu nebo klidně na Superligu. Případní zájemci, ať se mi, prosím, ozvou," vyzývá předseda klubu.

V Chomutově, 1. apríla 2024

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři