Oficiální web florbalového klubu Chomutov
24.03.2024 | Redakce

Zdraví je jen jedno! Chomutov stanovuje dětem povinné nošení ochranných brýlí

Zdraví je jen jedno! Chomutov stanovuje dětem povinné nošení ochranných brýlí
C H O M U T O V - Florbal Chomutov reaguje na vývoj našeho sportu, který se v posledních letech stále zrychluje a v rámci prevence ochrany zdraví dětí zavádí na rámec předpisů soutěže povinné nošení ochranných brýlí v tréninku i utkáních hráčů do 14ti let.

Florbal Chomutov s okamžitou platností zavádí povinné nošení ochranných brýlí u dětí. Důvodem je zejména ochrana jejich zdraví, jelikož se objevují napříč republikou nebezpečné úrazy očí. „V našem klubu naštěstí žádný vážný úraz zatím nenastal, ale nechceme na něj čekat. Florbal se stále zrychluje a přitvrzuje a přestože u dětí je pořád téměř bezkontaktní, nešťastné zásahy florbalkou nebo míčkem mohou nastat kdykoliv," vysvětluje předseda klubu Martin Bocian rozhodnutí přidat brýle do povinné výbavy dětí.

Klub stanovil tuto povinnost interně pro všechny své hráče a hráčky a jako rozhodnou hranici stanovil 14 let. „Do tohoto věku je budeme vyžadovat na všechny florbalové aktivity organizované naším klubem, tedy tréninky a zápasy, povinně. Chápeme, že některým dětem bude chvíli trvat, než si na býrle na hřišti zvyknou, ale jedná se o ochranu jejich zdraví. Věřím, že za pár týdnů to pro ně bude naprosto běžná součást výbavy," dodává Bocian.

Zároveň ocenil i velmi konstruktivní přístup rodičů. „Osobně jsem se setkal pouze s pozitivními ohlasy na tento krok. Rodiče jsou naši hlavní partneři při výchově dětí a je pro nás důležité, aby i oni vnímali potřebu ochrany zdraví svých dětí a vystupovali jsme v otázce povinného nošení brýlí jednotně. I proto jsme se rozhodli v první vlně všem členům dát brýle zdarma, abychom hráčům i rodičům přechod na tuto novinku co nejvíce zpříjemnili."

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři