Oficiální web florbalového klubu Chomutov

Síň slávy

Síň slávy byla založena v roce 2008 u příležitosti oslav 10. výročí založení klubu FbC 98 Chomutov. U této příležitosti do ní bylo uvedeno prvních sedm velkých mužů oddílové historie. V roce 2010 byla rozšířena o další tři nové členy.

Uvedeni v roce 2008:

JIŘÍ GIPTNER

Jeden ze tří zakládajících členů oddílu, společně s Jiřím Raabem a Petrem Balíkem. V prvních letech existence našeho klubu se výrazně zasadil o jeho fungování, několik let florbal aktivně hrál. Nejprve zaujal post v bráně, později válel v poli. V klubu FbC 98 Chomutov strávil tři sezóny až do roku 2002.

JAROSLAV DORŇÁK

V FbC 98 Chomutov hraje od jeho úplných začátků a prakticky po celou dobu se stará o jeho hospodaření. Dlouholetý aktivní hráč s neodmyslytelným číslem 66 na zádech, odehráno má již více než 130 ligových utkání. Neodmyslytelný člen klubu.

JAN HRUŠKA

Další z hráčů, kteří pamatují v Chomutově všechny dosavadní ligové ročníky. Dlouhé roky patřil k lídrům kanadského bodování, v historických statistikách mu ještě dnes patří jedno z předních míst. I přesto, že poslední dva roky nastupuje na postu obránce, kde je stejně spolehlivý, jako v útoku. Jeden ze dvou hráčů, kteří překonali hranici 200 bodů. Společně s Jirkou Tlustým a Tomášem Slabihoudem vedl v ročníku 2003/04 starší žáky.

PETR PENK

Nejproduktivnější hráč klubu v historických tabulkách. Vždy patřil mezi základní kameny týmu mužů. Během deseti sezón odehrál téměř 174 zápasů a nastřádal téměř magických 300 bodů. Velkou práci odvedl také v práci s mládeží, zejména v prvních letech 2001 - 2007, kdy vedl postupně juniory i starší žáky. Zkušený trenér, výborný hráč a spolehlivý člověk.

TOMÁŠ SLABIHOUD

Dlouholetá ikona oddílu. Obránce s velkým přehledem ve hře a neuvěřitelnou přesností přihrávek. Přestože v ligových soutěžích již dva roky nenastupuje, patří stále mezi nejpevnější členy dospělého týmu. Ligu hrál v letech 1999 - 2007 a nastřádal během 135 utkání 132 bodů. Jako ofenzivně naladěný obránce si tak držel průměr téměř bod na zápas. V roce 2003 trénoval první družstvo starších žáků.

MILOŠ SUCHOPÁREK

Zkušený matador. Za FbC 98 Chomutov odehrál první čtyři sezóny a jako útočník se vždy řadil do popředí kanadského bodování. Aktivní kariéru ukončil z pracovních a zdravotních důvodů v roce 2003. Epizodně se v sestavě objevil ještě v sezóně 2003-04, kdy odehrál jeden turnaj v Lounech. Celkově má na svém kontě 79 zápasů a 57 bodů.

JIŘÍ TLUSTÝ

Po prvních měsících existence oddílu převzal funkci předsedy a vykonával ji dlouhé roky. V sezóně 2003/04 se podílel na trénování starších žáků. Velkou měrou přispěl k existenci a fungování florbalu v Chomutově. Přes své obrovské pracovní vytížení je stále aktivním hráčem a v sestavě mužů ho lze vídat i nyní. Do dnešního dne odehrál 150 zápasů.

Uvedeni v roce 2010:

PETR BALÍK

Jeden ze zakládajících členů klubu, vůbec první předseda, pod jehož vedeím klub v prvních letech fungoval. Aktivně hrál v sezóně 1999/2000, nyní již několik let žijící a pracující v Anglii.

MILAN HROMÁDKA

Obránce s neodmyslitelným číslem 77 aktivně působil v klubu v letech 1999 - 2005. Během prvních dvou let nevynechal téměř žádný zápas, celkem odehrál 54 utkání, ve kterých nasbíral 12 gólů a 21 přihrávek.

MARTIN MÁLEK

Další z pevných pilířů defenzívích řad v dobách, kdy byl florbal v Chomutově v plenkách. Během let 1999 - 2002 nastoupil v ligových utkáních k 46ti zápasům s bilancí 6 gólů a 15 přihrávek. Vynikal svým zaujetím pro hru a maximálním nasazení.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři