Oficiální web florbalového klubu Chomutov

O klubu

PATŘÍME MEZI NEJVĚTŠÍ FLORBALOVÉ KLUBY V ÚSTECKÉM KRAJI! ZÁROVEŇ JSME TAKÉ DRUHÝM NEJVĚTŠÍM SPORTOVNÍM KLUBEM V CHOMUTOVĚ! Florbalový klub byl založen v roce 1998 pod názvem FbC 98 Chomutov. V roce 2015 došlo k přejmenování na Florbal Chomutov. Nová tvář klubu byla oficiálně představena na státní svátek dne 28. října 2015. Aktuálně sdružuje zhruba 500 aktivních hráčů (z toho více než 380 tvoří děti a mládež).

NAŠE VIZE

Budovat respektovaný klub se stabilní strukturou, který bude svým členům schopen poskytovat kvalitní zázemí. Vytvořit pozitivní prostředí, ve kterém se hráči budou cítit komfortně, šťastně a florbal je bude bavit. Prostředí, ve kterém budou moci rozvíjet vlastní kreativitu a radost ze sportu a vzájemné spolupráce budou přenášet do osobního života. Vychovávat hráče s jasnými hodnotami, morálně silné, dostatečně sebevědomé čelit výzvám a schopné vlastního rozhodnutí.

NÁŠ CÍL

Vychovávat zdravé a úspěšné osobnosti ve sportu i v osobním životě. Rozvoj hráče a jeho přirozený růst je vždy na prvním místě.

NAŠE HODNOTY

Vášeň pro hru. Milovat sport, florbal a vše, co s ním souvisí. Vášeň pro činnost, kterou dělám, je základní předpoklad k tomu, aby byl hráč úspěšný. Pokud člověk dělá to, co ho baví, je spokojený a může se plně soustředit na dosahování svých cílů.
Respektovat každého! Na hřišti i mimo něj! Respektovat vyjadřuj všem účastníkům hry stejně, jako všem osobám ve tvém životě! Na hřišti respektuj spoluhráče, stejně jako soupeře, rozhodčí, diváky i rodiče. Projevením respektu vůči druhým roste i respekt tvé osoby v jejich očích. Respektovat znamená být respektován! Buď fér a život i sport ti to vrátí!
Miluj florbal jako hru se vším všudy! Abys mohl hrát a zlepšovat se, potřebuješ všechny účastníky této hry. Rozhodčí, soupeř i diváci patří ke hře. Bez nich by nebyla hra. Přemýšlej pozitivně! Hraj podle pravidel vždy a za všech okolností. Na cestě za vítězstvím nesmíš ztratit svoji čest!
Buď kreativní. Neustále zlepšuj své dovednosti. Trénuj a hraj tak nejlépe, jak dovedeš. Jedině tak posouváš úroveň svojí hry kupředu. Neboj se! Vytvářej, zkoušej. Čím více dovedností zvládneš, tím lepším a platnějším jsi hráčem. Současně buď trpělivý, jdi postupně a nikam nespěchej. Nic nejde okamžitě!
Jsi součástí týmu. Každý člen týmu je stejně důležité. Každý má svou roli, své přednosti a nedostatky. Nemysli jen na sebe. Buď stále svůj. Dej všechnu svoji energii a vše co umíš ve prospěch týmového cíle! Neboj se odpovědnosti. Když víš, že můžeš týmu pomoci, neváhej a jdi! Sleduj emoce spoluhráčů, posiluj je, pomáhej jim! Makejte společně a užijte si každý zápas, ať už dopadne jakkoliv.
Měj vůli překonávat všechny překážky! Stanov si jasný cíl a měj dostatek síly na trnité cestě k němu. Posouvej své hranice, chtěj se neustále zlepšovat. Buď si vědom svých předností stejně, jako svých nedostatků. Rozvíjej své silné stránky a posiluj ty slabé. Tvá práce nikdy nekončí!
Buď si vědom svých kvalit. Nekoukej jen na chyby a nedostatky. Buď dostatečně sebekritický, ale dostatečně sebevědomý. Neexistuje nic, co bys nemohl zvládnout. Můžeš. Stačí chtít! Nedovol, aby ti strach z chyby zabránil v cestě za tvým cílem. Přemýšlej a ber chybu jako výzvu. Neúspěch znamená, že jsi dosud jen nenašel způsob, jak dosáhnout svého cíle!


Díky kvalitní koncepční práci se florbalový klub v posledních letech neustále rozvíjí. Stále vytváříme nové tréninkové a herní možnosti a rozšiřujeme kapacitu týmů tak, abychom mohli nabídnout příležitost sportovat každému zájemci. V roce 2015 jsme dosáhli plné struktury chlapeckých i dívčích týmů

Struktura mužských týmů:
muži, junioři, dorostenci, starší žáci, mladší žáci, elévové, přípravka

Struktura ženských týmů:

ženy, juniorky, dorostenky, starší žákyně, mladší žákyně, elévky

Florbal Chomutov se pravidelně účastní celé řady sportovních akcí a turnajů, některé z nich sám pořádá. Statutární město Chomutov pravidelně reprezentuje na mezinárodním turnaji AXA Floorball Cup ve švédskéme Falunu, dále také na největších mezinárodních florbalových turnajích ve florbale Prague Games (turnaj pro mládež) a Czech Open (turnaj pro dospělé).

Během sezóny se účastníme nebo pořádáme celou řadu sportovních akcí především pro děti a mládež:

Mezinárodní Florbalové turnaje:
· AXA Floorball Cup (Falun, Švédsko)
· Prague Games (Praha)
· Czech Open (Praha)
· Nisa Open (Liberec)
· Hummel Open Game (Brno)

Turnaje a klubové akce:
· Pohár České florbalové unie
· Rookie City Weekend (sportovní víkend pro děti)
· Severská výzva (utkání extraligy mužů v naší hale)
· Floordays (dny plné florbalu - kemp pro děti)
· Letní soustředění mládeže (Rumburk)

Akce pro veřejnost:
· NON-STOP 36 hodin (stanovení českého rekordu v hraní florbalu)
· charitativní akce – utkání vozíčkářů spojené s dobrovolnou sbírkou
· Liga základních škol 4. - 6. tříd (dlouhodobá soutěž - pořádáno v minulosti)
· jednodenní turnaje základních škol

V případě zájmu o další informace nás neváhejte kontaktovat na e-mailové adrese klub@florbalchomutov.cz.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři