13.12.2021 | Lenka Láryšová, foto: V. Kapuš

Dorostenky porazily Litvínov, juniorky naopak remizovaly s Mostem

C H O M U T O V - Dorostenky během víkendu vyrazily do Liberce. Tam se v prvním duelu utkaly s litvínovskými Bivojkami, které porazily 4:0. Druhé utkání sehrály s kadaňskými florbalistkami, s nimiž padly těsně 2:3. O víkend dříve hrály juniorky v Ústí nad Labem, kde v prvním střetu prohrály 2:4 s domácím ústeckým celkem, druhý zápas s Mostem dovedly do remízy 7:7.

Jedna výhra s čistým skóre pro dorostenky

Hned v úvodu prvního zápasu dorostenek s Litvínovem zvonily tyčky, ale jakmile dozvonily, přišla úspěšná střela Cendelínové. Chomutovské vedení 1:0 vydrželo do 9. minuty, kdy se pak prosadila Königová. Hned na svou spoluhráčku navázala Kotulová. Během druhé třetiny se na další branku čekalo až do jejího konce, kdy se prosadila Bidmonová. Tato úspěšně vstřelená branka byla také poslední během celého zápas a dorostenky tak zvítězily 4:0.

Do druhého zápasu vstoupil lépe kadaňský soupeř, který v šesté minutě šel do vedení. Chomutovské bojovnice 0:1 prohrávaly jen 3 minuty, poté se prosadila Königová a srovnala na 1:1. Druhá třetina byla absolutně bez branek, zato v poslední třetině hráčky svedly boj o vítěze celého utkání. V této části šly první do vedení kadaňské florbalistky, ale chomutovské bojovnice se nevzdávaly. Osudnou brankou se jim stala až ta ve 28. minutě, kdy kadaňské hráčky šly do vedení 2:3. Toto vedení si do konce zápasu již udržely a naše florbalistky tak prohrály o jednu branku.

Vyrovnaný zápas a remíza juniorek

Utkání s Ústím začaly výborně chomutovské hráčky, ale bohužel první, kdo šel do vedení, byly soupeřky. Prohra 0:1 na světelné tabuli svítila jen do 9. minuty, kdy se trefila Fojtíková a srovnala tak na 1:1. Už se skoro zdálo, že do druhé třetiny půjdou oba týmy za vyrovnaného výsledku, ale dvě vteřiny před koncem třetiny se prosadila ústecká Zavadilová, která tak navýšila skóre na 1:2. Ve druhé třináctiminutovce Ústí navýšilo své vedení, ale v poslední části chomutovské florbalistky začaly stav utkání stahovat. Další branku přidaly taky soupeřky, které tak ovládly utkání 2:4.

Utkání s Mostem byla jedna obrovská přestřelka. V jeden moment daly gól chomutovské hráčky, vzápětí přidaly soupeřky dva a naopak. Každá třetina byla napínavá a plná gólových příležitostí na obou stranách. O vítězi se muselo rozhodnout v poslední části, ale týmy byly tak vyrovnané, že zápas skončil remízou 7:7.