01.11.2009 | Redakce

Mladší žáci FbC 98 ovládli druhý ligový turnaj! Bez prohry vezou pohár a zlaté medaile

C H O M U T O V - V neděli 1.listopadu odkrojila Ústecká liga mladších žáků ze svého programu další turnaj. Konal se v Lounech a svěřenci trenéra Milana Märce se v něm postarali o vynikající úspěch. Jasně přehráli méně početné hráče Kadaně a Loun a v souboji o zlaté medaile dokázali vybojovat také výhru nad Vipers Most. Bez porážky a s celkovým skóre 33:5 si tak hráči FbC 98 DDM Chomutov zaslouženě odváží zlaté medaile a pohár pro vítěze! Gratulujeme!

Spoluhráči nebo protihráči?

Do turnaje vstoupili chomutovští mladší žáci utkáním proti FBC DDM Kadaň, která ale přivezla na turnaj pouze 7 hráčů a brankáře. Od toho se odvíjelo celé utkání a góly padaly pouze do jedné brány. Celková výhra 11:0 působí dost přesvědčivě.

Velmi kuriózní situace, ke které dochází velmi zřídka, se odehrála ve druhém střetnutí proti TJ Lokomotiva Louny. Domácí pořádající celek byl na tom početně ještě hůře, než kadaňští. Disponoval pouze šesti hráči do pole. Zato v týmu Milana Märce jich bylo hned 14, a tak bylo dohodnuto, že někteří nastoupí v dresu soupeře! I tento fakt vtiskl zápasu duch spíše nezávazného přáteláčku, který skončil v 7. minutě druhé třetiny, kdy byl za stavu 15:0 předčasně ukončen pro naprostou převahu. Oba své protivníky předčili hráči FbC 98 DDM Chomutov kvalitou i kvantitou.

Finálový obrat ve třetí třetině

Vzhledem k předchozím výsledkům byl souboj s týmem FbC Vipers 16.ZŠ Most přímým soubojem o prvenství v turnaji. Vstup do utkání se nám tentokrát příliš nevydařil a brzy jsme prohrávali 0:3. Když se nám podařilo sníži, tak na začátku druhé třetiny soupeř znovu odskočil na 1:4. Pak ale přišel velký obrat. Po dotažení na 3:4 jsme sice ještě inkasovali pátý gól, ale od té doby už se vlnila pouze síť v mostecké svatyni. Tři góly ve třetí třetině zařídily obrat na 7:5 a zisk zlatých medailí.

Ve všech třech zápasech odvedl tým dobrou práci a znovu potvrdil, že se chomutovský florbal o svou budoucnost nemusí bát!