Junioři i dorostenci statečně hájili klubové barvy, na své soupeře nestačili

C H O M U T O V - Junioři hráli v Liberci, kde sice svému soupeři nekonkurovali počtem hráčů, ale výkonem a zarputilostí ano. Chomutovský tým od 9. minuty prohrával, ale dokázal Liberci hru znepříjemnit a zkomplikovat. Přestože junioři prohráli 3:7, odjížděli s pochvalou za obětavý výkon. Dorostenci hráli na plzeňské Lokomotivě, kde bojovali s domácí Plzní a Karlovými Vary. V obou zápasech soupeřům podlehli 5:7.

Celý zápas prohrávali, přesto na hřišti nechali všechno

Junioři sice do utkání s Libercem vstoupili prohranou bulí, ale okamžitě začali svého soupeře napadat. Díky tlaku začali liberečtí hráči dělat chyby, což vedlo k první chomutovské přesilovce. Ta bohužel využita nebyla, a tak se Liberec prodral do útoku, který mu přinesl první branku. Ke konci první třetiny přišla druhá šance pro chomutovské juniory, ale ani ta nepřinesla srovnání a chvíli po ní přišlo navýšení vedení Libereckých na 0:2. Ve druhé třetině se na míčku držel soupeř, který navýšil na 0:4, ale ve 40. minutě na 1:4 snížil Vojtěch Bernas za asistence Ondřeje Soukupa. Poslední třetina přinesla řadu vyloučení chomutovských hráčů a také mnoho libereckých branek. Před koncem zápasu chomutovští junioři prohrávali 1:7, ale v posledních pěti minutách výsledek Chomutova upravil na 3:7 Petr Šnajder a Patrik Karger.

Dorostenci vyrovnaným výsledkem podlehli FBŠ Slavii i Karlovým Varům

Dorostenci hrající 1. ligu začali sezónu zápasem proti týmu FBŠ Slavia Plzeň. Do utkání vstoupili velice dobře a již v čase 0:26 vedli 1:0. V tlaku nadále pokračovali a soupeře tak nepouštěli do jasnějších šancí, až v poslední dvouminutovce došlo ke srovnání na 1:1. Ve druhé a třetí třetině se ale slova chopili plzeňští hráči a šli do jednoznačného vedení 2:7. Prohru se chomutovští dorostenci pokusili odvrátit v posledních pěti minutách, ale bohužel jen snížili výsledek na 5:7.

Ve druhém zápase se dorostenci utkali s Karlovými Vary. Z první třetiny odcházeli chomutovští florbalisté za stavu 0:1, ale od druhé třetiny s karlovarským soupeřem drželi krok, a to až do 42. minuty, kdy na 5:5 srovnal Matěj Martinovský. Poté ale přišli dvě rychlé branky za záda chomutovského Ondřeje Šrámka a dorostenci tak podruhé prohráli 5:7.