Oficiální web florbalového klubu Chomutov
MUŽI B: Florbal Jablonec vs. Florbal Chomutov 7:8 (ONLINE)
18.04.2018 | Lenka Láryšová, foto: Vladimír Kapuš (www.fotokapus.cz)

Dorostenky zvítězily v České Lípě a ze třetího místa postupují od play-off

Dorostenky zvítězily v České Lípě a ze třetího místa postupují od play-off
C H O M U T O V - Dorostenky minulý víkend čekaly poslední zápasy, kde se utkaly s Podbořany a Turnovem. S Tuleňkami předvedly kvalitní výkon a vyhrály 7:1. S Turnovem byl zápas již složitější, ale přesto ho ovládly – 4:2. Výborně si také vedly mladší žákyně a herní zkušenosti nabírali i elévové a přípravky.

Třetí místo a teď dorky čeká předkolo

Dorostenky celou dobu předváděly velice dobré výkony a za jejich práci a výdrž je teď čeká vysněné play-off. Předtím ale musely nejprve porazit poslední dva celky, které představovaly v cestě za tímto snem nelehkou překážku. Prvním týmem byly Mocné Tulěňky z Podbořan. Utkání ale naše hráčky rozjely velice dobře a již od počátku se začaly prosazovat. Prosadila se nejen Adriana Hýsková, která nastoupila do dlouhodobějším zranění, ale také Adéla Šebková a Karin Binková. Tuleňky tak padly jednoznačným výsledkem 7:1. Druhý soupeř byl již trochu voříšek, jelikož dorostenky čekal Turnov, se kterým se dělily o třetí příčku. Do první části vstoupily ale lépe naše hráčky, kdy se prosadila Karin Binková a Simona Pilíkový. Chomutov již vedl 2:0. Ve druhé třetině byl klid, ale třetí třetina stála zato. Na 3:0 poslala svůj tým Adriana Hýsková, vzápětí svou první branku vstřelil i Turnov. Dorostenky ale nedaly Turnovu šance na vzpamatování a utkání vyhrály 4:2.

Mladší žákyně získaly dvě výhry

Mladší žákyně o víkendu odehrály další tři zápasy. Předvedly perfektní výkony a svým soupeřkám nedávaly moc šancí. Jedinou prohru holky zaznamenaly s Kadaní, se kterou prohrály jednobrankovým rozdílem – 2:3. V další zápasech byly ale suverénní. Nejenomže porazily jednoznačně Litvínov – 5:0, ale také si poradily se soupeřkami z SK Dubí – 4:3.

Další zápasy rozjely i ligy elévů a přípravek

Liga elévů se uskutečnila v Litvínově, kde nastoupily všechny tři týmy: Florbal Chomutov, Domeček a Ďáblíci. Elévové za Florbal Chomutov měli úspěšný den, jelikož porazili 7:4 FBC Vipers Most a 9:6 Jazzmany ze Žatce. Zbylé dva týmy tolik úspěchu nezaznamenaly, jelikož hráči sehráli utkání s těžšími soupeři. Hráči Domečku remizovali s Lovosicemi 1:1 a Ďáblíci remizovali s Litvínovem Black – 6:6.

Výkony týmů přípravek byly jak na horské dráze. Rarášci dvakrát prohráli, pak ale porazili 7:6 chomutovské Čertíky. Florbal Domeček byl na tom obdobně. Hráči dvakrát prohráli, ale alespoň proti Štětí vyhráli 6:1. Poslední Čertíci zaznamenali remízu 6:6 s Tuleni z Podbořan.

Generální partneři

Hlavní partneři