Oficiální web florbalového klubu Chomutov
24.04.2023 | redakce KS, foto: Jan Tůma

Petr Linc: "Tréninková morálka nám znemožnila týmový úspěch!"

Petr Linc:
V období, kdy skončila sezona pro prakticky všechny kategorie, vám postupně představíme hodnocení jednotlivých týmů od jejich hlavních trenérů. Po Martinovi Bocianovi a jeho hodnocení "A" týmu, vám přinášíme hodnocení šéftrenéra chlapecké složky a zároveň hlavní trenéra týmu dorostu - Petra Lince.

Do právě skončené sezony jsme vstupovali s razantně pozměněnou letní přípravou, kdy naším cílem bylo odehrát co nejvíce přípravných zápasů z důvodu nízké zápasové vytíženosti v minulých letech a stavět tak tréninkový proces v tomto období na zápasech, a ne pouze na samotných tréninkách.

Cílem v létě bylo odehrát minimálně 15 utkání s různými výkonnostními týmy, a navíc vybrané letní neligové turnaje. Všechny tyto plány jsme ještě předčili, proto jsem byl s nastaveným tréninkovým procesem spokojen a věřil jsem, že jsme do startu sezony rozehraní a dobře připraveni.

Začátek sezony nás ovšem vůbec nepotkal v dobré formě a nezvládli jsme výsledkově prvních 7 utkání ligy. Od tohoto momentu a pádu do nejslabšího koše jsme začali fungovat lépe, našli sebevědomí ve hře na míčku díky papírově slabším soupeřům, kde jsme zvládali zápasy vyhrávat, i přes to, že jsme věděli, jaké hrozby nám tyto zápasy mohou přinést. Herní sebevědomí jsme si přenesli až do výkonnostního vrcholu sezony, který přišel bohužel zhruba o měsíc a půl dříve, než začalo play-off.

Ve vyřazovacích bojích jsme narazili na Kladno, kde jsme v prvním utkání nehráli play-off zápas, a proto svým vlažným přístupem k utkání jsme nemohli pomýšlet na úspěch a prohra o 2 branky byla pro nás ještě uspokojivá směrem do odvety. V druhém zápase na domácí půdě jsme konečně pochopili, co znamená hrát play-off zápas a pouze díky výborně chytajícím brankářům byl konečný stav zápasu pouze 1:1, což nám na postup nestačilo.

Celkově hodnotím sezonu jako výrazně neúspěšnou, jelikož s tímto týmem jsme si i během sezony dokázali, že jsme schopni hrát vyrovnané zápasy i se špičkou ligy v naší skupině. Nicméně neschopnost udržet tréninkovou morálku kolektivu, především vybraných jednotlivců, nám znemožnilo pracovat na týmovém úspěchu.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři