Oficiální web florbalového klubu Chomutov
24.10.2023 | Redakce KS

Jakub Štěrba: "S páskou na ruce se moje role nezměnila!"

Jakub Štěrba:
K dnešnímu rozhovoru jsme si vybrali kapitána našeho “A” týmu Jakuba Štěrbu. Jakub nám zhodnotí dosavadní průběh sezony, poodhalí nám své osobní cíle a prozradí, co pro něj znamená kapitánská páska.

Ahoj Štěrbič, patříš k tomu nejzkušenějšímu, co v chomutovském klubu najdeme. Prozraď nám, kolikátou sezónu v našem dresu letos hraješ?

Ahoj všem! Sám jsem se divil, když jsem si to v hlavě přepočítával, ale v chomutovském dresu jsem letos začal už 13. sezónu.

Před letošní sezónou jsi byl jmenovaný kapitánem. Co pro Tebe kapitánská páska znamená? Změnilo se pro Tebe něco?

Je to pro mě samozřejmě velká čest a zároveň zodpovědnost, na druhou stranu se s páskou na ruce moje role v týmu nijak nezměnila. Navíc v týmu máme dostatečné množství lídrů, takže o to jednodušší to pro mě je.

Po úvodních 8 kolech jsme na 5. místě se ziskem 15 bodů. Jak jsi spokojený se startem do soutěže?

Vždycky to může být lepší. Některé zápasy se nám povedly, ale taky už jsme několikrát zbytečně zaváhali. Je zkrátka potřeba dále pracovat na věcech, o kterých víme, že můžou být lepší a neustále se snažit posouvat. Odehrána je teprve třetina soutěže a s tou vyrovnaností, která tu je, nemůžeme polevovat.

Držíš si v letošní sezóně průměr bod na zápas. Jsi spokojený se svými výkony?

Do nové sezóny jsem nastoupil na novém postu, kde si vlastně pořád ještě tak trochu zvykám a učím se, takže o spokojenosti se zatím úplně mluvit nedá. Nicméně s každým tréninkem a zápasem se cítím jistěji, takže věřím, že to bude postupem času lepší a lepší.

Po loňské nepovedené sezóně se letos snažíte o nápravu. S jakým výsledkem by jsi byl na konci sezóny spokojený?

Loňskou sezónu jsme už všichni hodili za hlavu, ale zároveň víme, že je co napravovat. Já osobně nerad dělám nějaké predikce nebo něco vyhlašuji, ale i když vím, že to bude hrozně těžké a bude to stát hodně úsilí, tak bych byl moc rád, aby se vše vrátilo do starých kolejí, kdy se účast Chomutova v playoff brala jako taková, skoro až, samozřejmost.

V kariéře máš už odehráno spoustu zápasů. Je nějaký moment, který je pro Tebe nejsilnějším zážitkem z florbalových palubovek?

Vždycky, když se mě někdo na tuto otázku zeptá, tak mi okamžitě vyskočí dvě události. Jedním je první zápas juniorské baráže o extraligu, kdy to byl pro nás všechny obrovský zážitek a ve spojení s partou, jakou jsme měli, na to rád vzpomínám. A druhým je postup do první ligy, ale tam tedy nevím, jestli ještě mluvíme o zážitku z palubovky nebo spíše z paluby autobusu, kde se konaly následné oslavy (smích)

Na úplný závěr. Prozraď nám. Má Jakub Štěrba ještě nějaké florbalové sny?

Tady asi moc sdílný nebudu. Kdo mě ale zná, tak ví, že jestli nějaké florbalové sny mám, tak určitě nejsou osobní, ale týmové. Zbytek si ale s dovolením nechám pro sebe.

Díky za rozhovor Štěrbič! Přeji Ti do dalších zápasů mnoho štěstí a do dalších let spoustu radosti z florbalu.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři