Oficiální web florbalového klubu Chomutov
30.12.2023 | Redakce KS

Michaela Voráčková: "Směřuji k florbalu na nejvyšší úrovni!"

Michaela Voráčková:
Na poslední rozhovor v roce 2023 jsme si vybrali hráčku elitního týmu žen - Michaelu Voráčkovou. Míša se nedávno vrátila z měsíční stáže z Finska, kde působila v jednom z nejlepších světových týmů - EraViikingit.

Ahoj Míšo,

vítej zpátky doma. Prozraď nám pro začátek, v jakých týmech jsi během své stáže ve Finsku působila?

Ahoj, po celý pobyt jsem trénovala primárně s jejich elitním týmem žen. Když zrovna neměly trénink, tak jsem se zapojovala i k mladším kategoriím a to včetně kluků. Času jsem tam na to měla víc než dost. Co se zápasů týče, tak těch jsem chtěla stihnout co nejvíc, proto jsem si zahrála za jejich T21 a B-tým žen.

Kolik utkání jsi odehrála a s jakou bilancí?

Celkem jsem si zahrála 9 zápasů, kde jsem nasbírala 3 góly a 2 asistence. Byl velký rozdíl mezi zápasy za B-tým, kde jsem si mohla zkoušet, co jsem chtěla, a za výběr do 21 let. Tam už vám hráčky nedaly nic zadarmo, obzvlášť v zápasech, kdy byla soupiska plná hráček nejvyšší ligy žen.

Jak velký skok bylo působení ve Finsku oproti Chomutovu?

Pokud mluvíme o ženských týmech, tak tam je rozdíl velký. Hráčky u nich fungují jinak, a to ve spousty ohledech. Jsou rychlejší, což mně osobně vyhovovalo, protože to byla výzva posunout i moji silnou stránku. Dokážou o dost rychleji reagovat v herních situacích. Dovednosti mají o level výš a tak dále. Co byl ale asi největší rozdíl byl princip hry. U nás jsem zvyklá na poměrně kontaktní hru, kde se dostanu do spousty osobních soubojů, což nemůžu říct o hře ve Finsku. Hra je tam hbitější a běhá spíš balonek než hráčky. Taky bych zmínila, že rozhodčí u nich vnímají hru jinak, než u nás. Člověk si tam většinou nemůže úplně moc dovolovat. Celkově pro mě bylo překvapivé, že jsem se tam nedozvěděla něco úplně nového, co se florbalového know-how týče. Což vypovídá o tom, že práce, kterou tady v Chomutově náš tým odvádí, je na dobré cestě.

Zhodnotíš nám svoje měsíční působení? Co Ti stáž dala nebo naopak vzala?

Vyzkoušet si zahraniční florbal je zkušenost k nezaplacení, takže i když jsem přišla o pár událostí tady, tak to rozhodně stálo za to. Vyzkoušela jsem si tam asi vše, co jsem mohla. Utvrdila jsem si svoje silné stránky a taky zjistila, na čem můžu dál pracovat.

Byla jsi během své stáže v kontaktu se svým týmem, případně s trenéry?

Samozřejmě. Holky jsem sledovala pokaždé, co to šlo a snažila jsem se je podporovat i na dálku. Trenérům jsem průběžně dávala vědět, jak se věci měly.

Máš v plánu se do Finska ještě někdy vrátit a navázat na úspěšnou stáž?

Momentálně je můj plán udělat maximum pro to, abychom náš tým tady posunuly o úroveň výš. Kdybych ale měla zmínit moje plány do budoucna, tak v nich působení v zahraničních ligách nebude chybět. Nic ale není jasné a spíše se teď chci soustředit na momentální situaci, než na nějaké velké plány.

Poznala jsi florbal na nejvyšší úrovni. Je Tvým cílem pravidelně působit v severské zemi a hrát nejlepší soutěže na světě?
Jak už jsem zmínila v předchozí otázce, tak cesta, na které jsem, směřuje k florbalu na nejvyšší úrovni. Tím, že jsem měla šanci si vyzkoušet zahraniční ligu už takhle brzy, jsem si akorát utvrdila, co pro mě florbal znamená a otevřelo mi to nové možnosti.

Děkujeme za rozhovor Míšo. Držíme palce, ať nasbírané zkušenosti přeneseš do kádru žen a bude se Ti nadále dařit v našem dresu.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři