Oficiální web florbalového klubu Chomutov
20.10.2023 | Redakce KS, foto: Jan Tůma

Nela Havlínová: "S tímhle týmem chci postoupit o ligu výš!"

Nela Havlínová:
Naše ženy vstoupily do sezony parádní sérií 8 výher v řadě a vyhřívají se na prvním místě v tabulce. K rozhovoru jsme si vybrali novou akvizici a klíčovou hráčku Nelu Havlínovou. Nela je bývalá výborná mládežnická fotbalistka, která se našla až ve hře s děrovaným míčkem. Odchovankyně Litvínova nakoukla na několik zápasů i do juniorské reprezentace. Od letošní sezony obléká dres našeho Chomutova!

Ahoj Nel,
představ se pro začátek fanouškům v Chomutově.

Ahoj, je mi 22 let a s florbalem jsem začala ve 13 letech v Litvínově. Dva roky jsem hrála v Praze, kde jsem měla možnost nasbírat zkušenosti v extralize i v reprezentačních zápasech. Poté, co jsem se vrátila zpět do Litvínova, tak se bohužel po jedné sezoně nepřihlásila soutěž. I proto věřím, že právě tady jsem ve správném týmu a na správném místě!

Popíšeš nám, jak probíhal Tvůj přestup do Chomutova?

Když přišel zájem ze strany Chomutova, tak jsem si upřímně nebyla na 100% jistá. V Litvínově se dlouhou dobu nevědělo, jak to bude dál. Když padlo definitivní rozhodnutí, že se 1. liga hrát v Litvínově nebude, měla jsem klapky na očích a jediná cesta pro mě byla směr Chomutov.

Prakticky od prvních okamžiků jsi se stala nepostradatelnou hráčkou a klíčovou součástí našich žen. Jak se Ti v Chomutově líbí?
Určitě jsem moc ráda, jak mě všichni přijali. S mojí funkcí v týmu jsem byla seznámena prakticky už při schůzce s trenéry a jsem moc ráda za to, že mi oni i tým věří. Pro mě osobně hraje podstatnou roli i pohoda v týmu a musím říct, že ta v Chomutově rozhodně je.

Začátek soutěže vás zachytil ve skvělé formě! Jak by jsi nám zhodnotila úvodních 8 kol?
Je super mít takovéhle výsledky a jsem moc ráda, že do toho jdeme jako tým a ne jako jednotlivci. Musím pochválit každou hráčku za nasazení při každém zápase a naše výkony skvěle stoupají. Jsem ráda, že nás soupeřky chvílemi zaskočí, protože pak víme, na co si dát pozor a co musíme zlepšit. Určitě nesmíme polevit a mít nos nahoře do dalších zápasů, přeci jen není ani polovina sezóny a vše může být jinak.

Na začátku října jsi vstřelila gól ve school game. Byl pro Tebe tento zápas zážitkem?
Trošku mě mrzí, že jsem ten gól víc neoslavila. Byl můj první za Chomutov, ale do poslední chvíle jsem bohužel nevěděla, že jsem ho vstřelila právě já. Takový zápas nebyl můj první, ale rozhodně stál za to. I když není šance, že se při takové bouřlivé atmosféře uslyšíte na hřišti, je radost hrát před tolika lidma.

Tvůj přehled na balonku je fantastický. Jak jsi spokojená se svými výkony?
Vždy je co zlepšovat, ale zatím musím říct, že jsem spokojená. Přehled na balónku je jedna z věcí, které na sobě vnímám a jsem ráda, že si toho všímají i ostatní. Určitě mám zápasy, kdy mi nesedne povrch nebo to naopak celkově není můj den, ale zhodnotila bych to určitě spíše pozitivně.

Prozraď nám na závěr. Máš ještě nějaké florbalové sny? Něco, čeho by jsi chtěla dosáhnout?
Já jsem člověk, co žije momentem a snažím se soutředit na to, co je právě teď. Ráda bych s tímhle famózním týmem zavítala o ligu výš! A taky bych znovu ráda viděla český státní odznak na mém hrudníku.

Děkuji Nel za rozhovor! Přeji Ti, ať se Ti u nás v Chomutově líbí a aktuální sezona Ti přinese spoustu radosti!

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři