06.10.2020 | Lenka Láryšová, foto: V. Kapuš

Neúspěšný víkend zažili chomutovští dorostenci

C H O M U T O V - Do svých ligových zápasů vstoupily o víkendu obě dorostenecké kategorie, a to shodně v Krupce. Prvoligoví chomutovští hráči se utkali s Florbalem Ústí a kladenskými Kanonýry. S oběma týmy padli shodně 1:3. Druhý tým v Krupce remizoval 5:5 s Roudnicí nad Labem a 4:31 prohrál s mosteckými Vipers.

Dvě shodné prohry v 1. lize dorostenců

Dorostenci se v první lize nacházejí v koši A, kde po prvním hracím víkendu měli vyrovnanou bilanci proher a výher: 11:3 porazili Kunratice a 4:7 prohráli s Panthers Praha. Tento víkend v prvním utkání se postavili ústeckým hráčům. Po první třetině byl zápas nerozhodný – 0:0, ale v následujících patnácti minutách se hráči dostali do tempa a začaly padat branky i vyloučení. Nakonec v tomto zápase dorostenci prohrály 1:3.

Druhý zápas dorostenců s Kladnem probíhal zcela shodně. První třetina byla bez branky, ale ve druhé se oba týmy začaly prosazovat. I zde chomutovští hráči statečně bojovali, ale prohráli 1:3.

Prvně remíza, pak debakl

Dorostenci B vstoupili do první třetiny zápasu s Roudnicí velice dobře, po šesti minutách vedli 2:0. Pak sice roudničtí hráči výsledek dorovnávali, ale po první třetině Chomutovští drželi vedení 3:2 ve svých rukách. Druhá třetina byla stejně napínavá jako ta předešlá. Hráči Roudnice výsledek sice dorovnali, ale naši hráči vedení utkání opět přetočili na svoji stranu. Výsledek 5:4 na výsledkové tabuli svítil až do 41. minuty. Pak přišla chomutovská chyba, která je stála nejen vedení, ale také výhru. Zápas skončil remízou 5:5.

Druhý zápas dorostenců nedopadl vůbec podle představ. Přestože nedocházelo k častým vyloučením, góly do chomutovské svatyně padaly o sto šest. Chomutovští hráči v tomto zápase podlehly vysokým rozdílem 4:31.