Oficiální web florbalového klubu Chomutov
28.08.2022 | Redakce KS

Martin Severa: "Chceme zažít vítěznou sérii Play-off!"

Martin Severa:
Sezóna “A” týmu už klepe na dveře, a tak jsme si na rozhovor vzali muže nejpovolanějšího - nového trenéra “A” týmu Martina Severu. S Martinem probereme výsledky v poháru, letní přípravu a složení kádru.

Ahoj Sevy. Na začátek se vraťme k poslednímu utkání. V pátek jste po dominantním výkonu porazili Orku 14:3. Jak jsi byl Ty osobně spokojený s tímto zápasem?
Před začátkem utkání jsem si říkali, že výkon v tomto utkání ovlivní naše sebevědomí do toho prvního ligového. Soupeře jsme naprosto respektovali, ale chtěli jsme od prvního buly ukázat naší dominanci ve hře. To se myslím povedlo po velkou většinu utkání, takže jsme určitě spokojeni.

V poháru za sebou máte 3 rozdílné utkání. Nejprve vyrovnané utkání s Bohemkou, tvrdá lekce od Bolky a následně výhra s Orkou. Jak by jsi pohárová utkání zhodnotil ze svého pohledu?
Jsem moc rád, za los naší skupiny. Potkali jsme 2 týmy z vyšší soutěže, což nám nastavilo reálné zrcadlo naší hry a zápas s Čelákovicemi nám dával předpoklad, že si vyzkoušíme i hru více na míčku. Zápas proti Bohemce byl od nás super odmakaný a dokázali jsme překonávat soupeřův press, což vedlo k vyrovnanému utkání. Zápas proti Boleslavi nám všem ukázal jak se chová správný šampión. Boleslav nám od prvního buly ukázala tempo toho nejlepšího florbalu, na který ještě nejsme připraveni. Nepolevili v ani jednom střídání a nakonec z toho byla trochu ostudná porážka. Nejvíc mně v tomto utkání mrzí, že jsme naplno nevyužili náš potenciál. Nicméně z tohoto zápasu jsme si vzali hodně zpětné vazby a vize jak naší hru posunout na další level. Zápas s Čelákovicemi jsme zvládli velmi dobře, velkou většinu utkání jsme byli v držení míčku, hráli v pohodu a byli nebezpeční. Podařilo se nám také využít 2 přesilovky a odbránit 2 oslabení. Po posledním utkání před začátkem soutěže tedy spokojenost.

Máš za sebou první přípravu z pozice hlavního trenéra "A" týmu. Jak jsi s přípravou spokojený? Jak dle Tvého tým v předsezónním období pracoval?
Jde vidět, že některé procesy nejsou ještě u nás v klubu zažité, jako například individuální kondiční příprava dle plánu stanoveného kondičním trenérem. Máme ještě pořád v kádru hráče, kteří se teprve učí převzít zodpovědnost za svou výkonnost, přípravu atd. Nicméně i v tomto ohledu vidím velký posun a věřím, že se to v jejich dalších kariérách pozitivně promítne. Co se týká florbalové přípravy, tak jsme začali relativně brzy s florbalkami a propojovali kondiční tréninky s těmi florbalovými. Během června jsme odehráli i 3 přátelská utkání, ve kterých dostali příležitost všichni hráči širšího kádru. Na červenec dostali kluci individuální plány a proběhli 2 střelecké tréninky pod vedením Ondry Bejčka, tak aby kluci úplně nezapomněli na florbal. Mladší hráči našeho kádru se zúčastnili také soustředění v Rumburku společně s Chomutovskou mládeží. V Srpnu jsme odehráli již zmíněný pohár, přátelské utkání s Českou Lípou a turnaj Tigers Cup. V tréninkovém procesu jsme již řešili více detailů naší hry. Jedinou kaňkou na přípravě jsou dlouhodobá zranění Adama Martin a Rudy Klementa, což nám trochu znemožnilo detailní práci a sehrání jednotlivých lajn, ale věřím, že jsme na sezonu dobře připraveni.

Tým se celkem omladil, přesto máš ve svém týmu zkušené hráče. Prozradíš nám, na koho budeš v letošní sezóně spoléhat?
Nemyslím si, že lídroství je odrazem věku, ale nastavením vlastností jednotlivých hráčů. Nicméně je naším cílem aby všichni hráči cítili zodpovědnost a přispívali svým dílem k výkonu celého týmu. Nechceme být závislí na jednom hráči, proto se snažíme přenášet tu tíhu na všechny hráče stejně. Snažíme se docílit toho, aby každý hráč v týmu věděl, že ovlivňuje nejen hru, ale také fungování celého týmu. Co se týká nastavení kabiny tak otěže bude určitě držet Ondra Šarša s Rudou Klementem, hlavním bavičem bude nepochybně Tomáš Novotný a jsem si jistý že , Petr Linc, Michal Skuhrovec a Kuba Štěrba přispějí do chodu mužstva svými znalostmi a dovednostmi. Mezi mladšími hráči je však také plno kluků, kterým není cizí nést zodpovědnost za tým na svých bedrech jako třeba Martinové Pretl a Jeníček.

Nyní pojďme k ambicím mužstva. S jakým výsledkem bude hlavní trenér Martin Severa po sezoně spokojený?
Pro mně je důležité abychom se zlepšovali ať už herně tak výsledkově. V sezoně budeme chtít aby co nejvíc prostoru dostali mladí hráči, kteří budou kvalitně trénovat. Určitě bychom si všichni přáli zažít vítěznou sérii play-off a já osobně bych byl spokojený kdybychom ji začínali doma. Sezonu budu brát také jako úspěšnou, když si po sezoně s hráči sedneme a shodneme se na tom, že ve svých kariérách cítí progres.

Děkujeme za rozhovor Sevy! Držíme palce, ať je Tvoje první sezóna v pozici hlavního coache úspěšná!

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři