Oficiální web florbalového klubu Chomutov
1. LIGA JUNIORŮ - 20. KOLO | Florbal Chomutov vs. FBC DOŠWICH MILEVSKO | 13:00 | ONLINE
14.03.2022 | redakce KS

MARTIN BOCIAN - Zhodnocení play off

MARTIN BOCIAN - Zhodnocení play off
"A" tým DDQ Florbalu Chomutov má sezonu za sebou. Severočeši vypadli ve čtvrtfinále play off s týmem Bulldogs Brno. V této chvíli je tak ideální prostor vyzpovídat hlavního trenéra "A" týmu Martina Bociana, který se s námi podělí o svůj pohled na čtvrtfinále, zhodnotí nám atmosféru na domácím utkání a poodhalí nám plány před příští sezónou.

Ahoj Martine. Hodnocení základní části máme již za sebou. Zhodnotíš nám nyní letošní play off z pohledu Florbalu Chomutov?
Vybrali si nás Bulldogs Brno, klub s dlouhou tradicí v nejvyšší soutěži a z mého pohledu jeden z favoritů na postup. První zápas jsme zcela propadli v defenzivě. Od druhého zápasu se hrálo vyrovnaně. Soupeř postoupil zaslouženě, ale hodně mě mrzí, že jsme nedokázali zvítězit ani v jednom utkání. Tím spíše ne doma před skvělou návštěvou a ve vynikající atmosféře. Chtěli jsme už kvůli divákům sérii protáhnout alespoň do neděle. Nepovedlo se.

Vraťme se nyní k domácímu utkání. Třetí zápas v sérii nabídl fantastickou diváckou kulisu. Co jsi říkal na atmosféru zápasu?
Fantastická. Po té dlouhé covidové pauze a diváckých omezeních jsem možná trochu zapomněl, jaké to je, když vám celý zápas fandí plná hala. Tohle jsou ty zápasy, kvůli kterým stojí za to celou sezónu trénovat. Velké díky všem fanouškům.

Utkání mělo obrovské tempo. Za stavu 3:4 jste měli několik šancí na vyrovnání. Co byl podle Tebe největší problém týmu v play off? Neefektivita v zakončení?
Neefektivita v zakončení byla jedním z hlavních důvodů, proč jsme nevyhráli ani jeden zápas. V klíčových momentech jsme neproměnili šance. Na gól jsme se hrozně nadřeli a když už jsme ho vstřelili, mnohdy jsme hned vzápětí znovu inkasovali. Ani jednou jsme nevedli, pořád jsme jen dotahovali, stálo nás to spoustu fyzických i psychických sil. V každém zápase jsme navíc vytvořili několik chyb, které soupeř dokázal potrestat. K úspěchu v klíčových zápasech sezóny potřebujeme jistější výkon.

V play off se v parádním světle ukázal Ruda Klement, který si výborně sednul ve dvojici s Michalem Skuhrovcem. Co jsi říkal na jeho výkony?
Ruda je jednoznačně jedním z velkých objevů této sezóny. O jeho potenciálu jsme samozřejmě věděli, ale vlastně nás všechny překvapil, jak rychle se dokázal adaptovat na mužské tempo. Přes svůj nízký věk je momentálně jedním z TOP 4 obránců, které máme, což potvrdil i ve všech utkáních play off.

Kdo je podle Tebe aktuálně největším favoritem na postup do Superligy? Jsou to právě Buldoci?
Těžko říct. Série mezi Vary a Ústím bude vyrovnaná. Tipuji, že rozhodne až pátý zápas. Rozhodovat mohou maličkosti. Dokážu si ve finále představit oba týmy. Z dvojice Bulldogs - Znojmo favorizuji Brno.

Chystáte na příští rok nějaké změny v kádru? Uvidíme Tě dále na pozici hlavního trenéra „A" týmu?
Po každé sezóně přichází změny a je evidentní, že musí přijít i letos u nás. Uvidíme, v těchto dnech si analyzujeme situaci a zvažujeme další postup. Jestli mě uvidíte na lavičce týmu i v příští sezóně nevím, bude záležet na mnoha faktorech.

Díky za rozhovor!

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři