Oficiální web florbalového klubu Chomutov
30.01.2023 | Redakce KS, foto Jan Tůma

LUKÁŠ KŘÍŽ: "Před chomutovským publikem se mi chytá skvěle!"

LUKÁŠ KŘÍŽ:
K našemu dnešnímu rozhovoru jsme si vybrali jednoho z nejlepších brankařů, které můžeme v České republice na florbalových palubovkách potkat. Strážce svatyně Tatranu Střešovice a v letošní sezoně i DDQ Florbal Chomutov - LUKÁŠ KŘÍŽ!

Ahoj Luky.
Náš rozhovor nemůžeme začít jinou otázkou. Jak se vůbec stalo, že se brankař chytající za nejlepší superligový tým a český reprezentant, objevil v brance Chomutova?

Ahoj. Hele úplně normálně. Trenéři mi nabídli možnost jít někam na střídavý hostování, abych měl co největší vytížení a já zvolil Chomutov.


Lze vůbec porovnat obě soutěže? Jaké vidíš ze svého pohledu rozdíly mezi Superligou a 1. ligou?
Vidím tu trochu rozdíly ve stylu hry, kdy v superlize je to dost o vytváření si vyložených šancí. Tady je to vlastně tak, že hráči jsou občas tak nepředvídatelní, že šance mohou vzniknout vlastně ze všeho😆.


Myslíš si, že má ze současného kádru Chomutova někdo výkonnost na to, aby mohl nastupoval v superligovém celku?
Určitě! Kluci tady jsou talentovaní, jen to chce víc zkušeností. A to jak ve hře, tak v hlavě.


V Chomutově jsi velmi oblíbený! Střídačka i tribuny oceňují každý Tvůj zákrok. Jak se Ti chytá před chomutovským publikem?
Toho si v Chomutově moc cením! Před tímhle publikem se chytá skvěle! Měl jsem zatím možnost chytat doma 3x a ve všech případech to byla naprostá paráda! Diváci nám vždy velmi pomůžou!


V barvách Tatranu letos prožíváte výjimečnou sezonu, kdy doslova válcujete celou Superligu a neztratili jste dosud ani jeden bod! Velkou sílu máte v brance, kde se střídáš s Tomášem Jurcem. Co vidíš za vzestupem a dominancí Tatranu v letošní sezoně?
Ano v Tatranu se nám zatím sezóna daří a snad v tom budeme i nadále pokračovat. Určitě to nejdůležitější je, že jsme všichni získali zkušenosti z předešlých sezon, které až na tu minulou, nebyly úplně růžový. Díky tvrdým porážkách a pádům co jsme inkasovali, jsme všichni herně vyrostli.


Je Ti 21 let, přesto už máš za sebou pěknou řádku úspěchů! Jsi juniorský mistr světa, zachytal jsi si Superfinále. Čeho by jsi chtěl ve své kariéře ještě dosáhnout?
Moje cíle jsou nastaveny na ty nejvyšší příčky, takže asi jako každý brankář, se i já chci stát tím nejlepším na celým světě! A tvrdě si za tím půjdu! Samozřejmě získat titul pro Tatran, je taky jeden z mých cílů! A určitě bych se chtěl v budoucnu kouknout do zahraničí!


Děkuji za rozhovor! Jsme vážně moc rádi, že Tě můžeme potkávat v naší brance! Pevně doufám, že Tvoje sezona bude maximálně úspěšná! Ať se Ti daří Luky!

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři