Oficiální web florbalového klubu Chomutov
11.05.2023 | Redakce KS

Erich Kellermann: "V Chomutově chci zažít úspěch!"

Erich Kellermann:
V kádru "A" týmu jsme zaznamenali jeden návrat ze Superligy, kde v loňské sezoně hájil barvy SKV náš Erich Kellermann. Kelliho jsme si tak pozvali k dalšímu rozhovoru.

Ahoj Erichu,

po roce v Superlize se vracíš do Chomutova. Co Tě k tomuto kroku vedlo?

Zdravím do redakce! Jedná se o kombinaci několika důvodů. Jednak dokončuji vysokou školu a podvědomě cítím, že tolik času, kolik jsem mohl věnovat přípravě na tu předchozí sezónu, už mít tohle léto ani během sezóny nebudu. Dále je pro mě silným motivem k návratu také parta hráčů, se kterou jsem v chomutovském Áčku před 6 lety začínal a se kterou ještě chci zažít úspěch.

Nepřemýšlel jsi nad možností, že by jsi v dresu SKV pokračoval i nadále?

Upřímně, přemýšlel, a to už nějakou dobu před koncem sezóny. Úspěšný rok v SKV po týmové i individuální stránce mi to rozhodování dělal těžší. Navíc týmový kolektiv v Praze je mi věkově mnohem bližší, což napomáhalo i mnohem širšímu spektru společných týmových volnočasových aktivit, na které budu hodně rád vzpomínat😄.

Jak by jsi ohodnotil z osobního hlediska svoji sezonu v SKV?

Vnímání sezóny bylo v hodně ohledech nestálé. Jsem neustále hodně kritický ke svému výkonu, což mě několikrát přivádělo do situace, že jsem si samotnou hru neužíval tolik, jak bych mohl. Na druhou stranu, když se mi pak v určitých částech roku dařilo, bylo super cítit se na vrcholu výkonnosti srovnatelně s republikovou elitou.

V čem byl pro Tebe největší rozdíl mezi Superligou a 1. ligou?

Kromě samotného komfortu pro hráče bych rád zmínil hlavně tréninkový proces. Každý jeden trénink je veden pod mnohem větším tlakem, což je pro hráče často nepříjemné, pro jejich vývoj je to ale mnohem efektivnější. Nedorazíš na trénink? Můžeš se dostat ihned mimo sestavu, a pak nějaký čas trvá, než zase dostaneš čuchnout. Byl jsem ale rád, že je to takhle nastavené. Hráči pak přijdou o výmluvy a obětují tomu sportu mnohem víc.

Přicházíš do týmu jako výrazná tvář. Změnil se Erich Kellermann za rok v Superlize?

Určitě na sobě změny cítím. Jednoznačně už vím, že výkon hráče ovlivňuje spíše jeho pohoda v hlavě, než samotné dovednosti. Chtěl bych tohle poznání přenést i na mladší spoluhráče a podpořit je v rozvoji. Chtěl bych převzít roli, kterou měl v předchozích letech Ondrys a být produktivnější. Uvidíme, těším se.

Bojovat o místo v Superlize bude letos i Tvůj bratr Daniel, dal jsi mu nějaké rady?

Ano, dost intenzivně o tom v posledních týdnech diskutujeme. Já v minulosti jednu superligovou nabídku odmítl a pak mě to v průběhu sezóny dost mrzelo. I kdyby letos v přípravě neuspěl, bude alespoň spokojen, že do toho šel a udělal pro to maximum. Já bych mu to moc přál a prožíval bych to s ním stejně, jako on se zajímal celý uplynulý rok o mě, vím, že na Superligu dovednostně určitě kvalitu má a bude mít možnost se v některých ohledech ještě hodně zlepšit. Navíc bych byl hodně zvědavý, jakou zajímavost bych se o něm dozvěděl ze superligového televizního vysílání komentovaného Ondrou Zamazalem, který pochází, stejně jako my, z Litvínova😄.

V loňském roce jsi byl viděn na několika zápasech "A" týmu. Dokonce jsi se vypravil i do Brna. Kde jsi viděl hlavní příčinu neúspěchu?

V průběhu roku jsem se šel na kluky podívat kdykoliv jsem mohl. Těžko se mi to hodnotí, protože jsem nezažil, jak tým fungoval v průběhu sezóny před výměnou trenérů. Jsem si ale jistý, že vždy musí být hlavně zdravý kolektiv a na ten se potom všechno nabaluje. Když jsem byl s klukama párkrát na tréninku, nepochyboval jsem o tom, že tým zevnitř funguje, občas mi ale chybělo, aby starší hráči vyžadovali od zbytku týmu vždy stoprocentní focus a neustálou snahu se posouvat. Tahle potřeba tam vždy musí být a občas se v kabině kvůli tomu asi musí udělat trochu dusno, aby se nezapomínalo, že průměrné výkony k úspěchu nestačí.

S jakým očekáváním se do Chomutova vracíš?

Chtěl bych pomoci tomu, aby mladší odchovanci začali přebírat iniciativu a odpovědnost za výsledky a necítili se v týmu pouze do počtu. Herního prostoru k tomu podle mě vždy dostávali dost, jen o čase stráveném na hřišti to ale není. Každý hráč musí chtít být v jakékoli činnosti nejlepší ze všech a to bych chtěl pomoci mladším hráčům v sobě objevit. Vnímám to jako jeden z důležitých faktorů, které by mohly vést k týmovému úspěchu.

Díky za rozhovor Kelli! Ať se Ti v následující sezoně daří!

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři