02.11.2021 | Lenka Láryšová, foto: V. Kapuš

Juniorky již odehrály tři zápasy, v tabulce jsou zatím čtvrté

C H O M U T O V - Juniorky zahájily sezónu 16. října na domácí půdě, kde se úspěšně představily proti Karlovým Varům, které porazily 5:0. V ten samý den bojovaly ještě s libereckým juniorským celkem, s nímž pohrály 2:4. Za dalším zápasem vyrazily 31. října až do Turnova, kde se utkaly s Kadaní. S tou svedly velmi vyrovnaný boj, ve kterém prohrály 4:5.

Tři zápasy a tři body do tabulky

Juniorky se poprvé do zápasu po dlouhé pauze dostaly až 16. října letošního roku. Hned v prvním duelu se představily proti Karlovým Varům. Do vedení šly okamžitě v první třetině, kdy se prosadila Vaňková. Ve druhé třetině svůj náskok chomutovské juniorky navýšily o dvě další branky, o které se zasloužily Tóthová a Reissová. V počátku poslední třináctiminutovky došlo ke střídání brankářky, kdy Kláru Bociánovou vystřídala Květa Hronová. I ta si své konto udržela čisté a juniorky zvítězily 5:0.

Ve druhém sobotním střetu chomutovské juniorky narazily na FBC Liberec. Do první třetiny lépe vstoupily liberecké soupeřky, které dokázaly během pěti minut třikrát úspěšně zakončit svůj útok. Na vlnu branek navázaly liberecké florbalistky i ve druhé třetině a navýšily své vedení na 0:4. Po této poslední liberecké brance se do úspěšného zakončení dostaly i domácí hráčky, které zkorigovaly výsledek na 2:4, otočit ho již bohužel nedokázaly.

Do třetího duelu v sezóně 2021/2022 vstoupily naše juniorky 31. října proti kadaňským katyním. Zápas lépe začaly soupeřky z Kadaně, které šly do vedení 0:2, ale hned poté kadaňský náskok snížila chomutovská Bidmonová. V počátku druhé třetiny skóre dorovnala Königová, která dokonce o minutu později výsledek navýšila na 3:2. Během této třetiny se skóre ještě třikrát změnilo a do poslední části šly oba týmy s remízou 4:4. Poslední třetina však o vítězi rozhodla a šťastnějším týmem byly kadaňské juniorky, které zvítězily 4:5.