12.10.2021 | Lenka Láryšová, foto: V. Kapuš

Ženy vyšly ze dvou zápasů bez ztráty kytičky a slaví 6 bodů

C H O M U T O V - Ženy o víkendu bojovaly v Kladně a Praze. Přestože ani jednoho ze soupeřů pořádně herně neznaly, do obou zápasů šly naplno, což se jim také vyplatilo. V sobotu vstřelily 8 branek, které jim zajistily nadNovým Strašecím výhru 8:3. V neděli se Spartou branek padlo o dost méně, zato se jednalo o velmi krásný zápas, v němž ženy zvítězily 3:1.

Nejslabší zápas, přesto 8 vstřelených branek

Ženy během prvního hracího dne zavítaly na kladenskou halu, kde se utkaly s florbalistkami z Nového Strašecí. Do utkání naše bojovnice vstoupily velice dobře, jelikož hned na počátku druhé minuty se prosadila Valérie Tejčková. Po této brance sice přišlo vyloučení taktéž na naší straně, ale chomutovské hráčky zabojovaly, toto oslabení ubránily, a dokonce na něj po pár minutách navázaly další vstřelenou brankou. Vedení 2:0 vydrželo do 17. minuty, pak přišly dvě rychlé akce středočeských soupeřek, po kterých míček skončil za zády Moniky Benkové.

Ve druhé třetině padla jediná branka z hokejky chomutovské Adriany Hýskové, ale hned po ní přišlo opět další vyloučení chomutovské hráčky. Jak se zdá, oslabení naše hráčky zvládají velice dobře, jelikož i toto ubránily a do konce třetiny udržely své vedení 3:2. Třetí třetina byla naopak plná vstřelených gólů, z nichž naprostá většina skončila za brankovou čárou gólmanky z Nového Strašecí. Ženy tak v tomto zápase vybojovaly výhru 8:3, což kladně zhodnotil i chomutovský trenér Martin Hýsek: „Pochvala za bojovnost a nasazení, přesto že to byl náš nejslabší zápas, tak se nám podařilo paradoxně střelit 8 branek. Díky soupeři za férové utkaní."

Férový zápas se Spartou

Nedělní odpoledne ženy strávily v pražské UNYP aréně, kde se na ně připravovaly vínově oděné soupeřky z pražské Sparty. Zápas naše florbalistky rozehrály velice dobře, již od počátku se držely na míčku, ale totéž se dalo říct o jejich soupeřkách. Oba týmy si vytvářely své šance, ale první, kdo svou akci úspěšně využil, byla Sparta, která šla v 19. minutě do vedení 0:1. Ve druhé třetině byla hra velice klidná. Ve 24. minutě měly chomutovské hráčky rozehrávku, kterou zakončily vstřelenou brankou a výsledek srovnaly na 1:1.

V závěrečné dvacetiminutovce šlo již o všechno. V čase 48:48 tečovala míček do branky Eliška Reissová a Florbal Chomutov tak šel do vedení 2:1. Dvě minuty před koncem se ještě pražské hráčky pokusily výsledek srovnat hrou v šesti, což se jim ale nevyplatilo. Minutu před koncem se k míčku dostala Petra Malecká, který svým nahozením trefila soupeřovu branku a zajistila tak Chomutovu výhru 3:1. Tento povedený zápas bez vyloučení pochválil i trenér chomutovských hráček: „Krásné utkání hodno této haly, oba týmy předvedly výborný florbal. První třetinu jsme byli lepším týmem, ve druhé nás soupeř trochu zatlačil, ale věřili jsme, že utkání zvládneme. Děkujeme divákům za hezké fandění a soupeři za férovou hru."