01.03.2022 | Lenka Láryšová, foto: V. Kapuš

Ženy nedaly Soběslavi v play-off šanci! Po dvojí výhře postupují do dalšího kola

C H O M U T O V - V prvním zápase play-off soupeřky našim ženám pořádně zatopily. Po první třetině bylo skóre vyrovnané, pak ale soběslavské ženy utekly o tři branky. Dohnat soupeřky nebylo snadné, ale nakonec se to našim hráčkám podařilo a v zápase zvítězily 7:5. Druhý zápas si chomutovské florbalistky již pohlídaly a nenechaly se soupeřem zaskočit. Zvítězily 12:3.

Komplikace ve druhé třetině a jasný druhý zápas

V prvním zápase na domácí půdě se ženám ze začátku moc nedařilo. Jako první šly do vedení soběslavské soupeřky, které byly hned po své první brance vyloučené. Tím se naskytla příležitost ke srovnání výsledku, k čemuž domácím hráčkám stačilo čtyřicet vteřin. Domácí měli posléze rozhodně mnohem lepší a delší držení míčku, ale do vedení 1:2 se dostaly opět jihočeské soupeřky. Těsně před koncem třetiny však skóre srovnala Hýsková. Vstup do druhé třetiny ale domácí zaspaly a nechaly své sokyně jít do tříbrankového vedení - 2:5. Ve 27. minutě se prosadila Tereza Suková a od momentu vstřelení této branky se na naše hráčky začalo usmívat střelecké štěstí. O tři minuty později byl na tabuli jednobrankový rozdíl a po dalších dvou minutách bylo srovnáno. Ve 38. minutě byla vyloučena chomutovská Eliška Šidlochová, ale přesilová hra se hostům nedařila natolik, že hráčky Florbalu Chomutov šly ve vlastním oslabení do vedení 6:5. V poslední třetině zakládal domácí tým skvěle útoky, což je posunulo do vedení 7:5. Soupeřky se zápas snažily ještě zkomplikovat, to výborně chytající Brandejská již nedovolila a holky tak získaly první cennou výhru.

Druhý den se hrálo na soběslavské půdě. Zde se naše hráčky představily již od začátku utkání mnohem sebevědoměji než předešlý den doma. Během prvních dvaceti minut zcela ovládly soběslavskou palubovku a vedly 3:0. Ve druhé třetině se prosadily také domácí, ale otěže celého zápasu držely naše hráčky pevně ve svých rukách a nehodlaly je povolit, natož pustit. Domů tak hráčky Florbalu Chomutov odjížděly s jednoznačnou výhrou 12:3 a myšlenkami na dalšího soupeře, kterým bude tým BLACK ANGELS.