15.02.2011 | Redakce

Úspěšný křest nových dresů! Ženy remizovaly s Českou Lípou a porazily Osečnou

C H O M U T O V - Odložení několika turnajů způsobilo, že ve 2.lize žen vznikla téměř dvouměsíční přestávka. Teprve tuto sobotu 12.února nastoupily opět hráčky FbC 98 Chomutov do ligového turnaje. Ve Sportovní hale UJEP v Ústí nad Labem měly za soupeřky celky FBC Česká Lípa a SK Osečná. Zápasového křtu se konečně dočkaly také nové dresy a nutno podotknout, že holkám nejen sluší, ale také v nich dosahují dobrých výsledků!
K turnaji do Ústí nad Labem odjelo celkem 12 hráček a tradiční brankářka Míša Plamperová. Zkušené oko diváky zaregistrovalo v sestavě Chomutova dvě nové tváře - Zuzku Russeovou a Julii Brandovou, které poprvé dostaly příležitosti vyzkoušet si ligové utkání. Naopak kapitánka Petra Wildumetzová byla v nezvyklé pozici nehrající trenérky ;)

V prvním střetnutí proti nám nastoupil sebevědomý celek České Lípy a v první třetině potvrzoval své kvality. Na úvodní branku jsme dokázali odpovědět vyrovnáním na 1:1, ale jinak se hrálo především na naší obranné polovině. Jen díky štěstí a dobrému výkonu brankářky se nám podařilo udržet nerozhodný stav do přestávky. Po ní však nastoupilo do utkání jiné družstvo a rázem byly pohledy všech upřeny na druhou stranu hřiště. Náš elitní útok, který se postaral o vedení 4:2. Ve třetí části jsme však trochu polevili v obranné činnosti a trestem byl zvrat na 4:5. Jenže první zápas v nových dresech jsme přeci nemohli prohrát. Odmítla to ve 38. minutě Káťa Oličová, jejíž zásluhou zápas nakonec skončil remízou 5:5.

Druhý zápas se proti nám postavilo družstvo z Osečné, se kterým jsme naposledy ve vzájemném utkání prohráli 4:5. Porážku jsme chtěli odčinit a již brzy jsme se ujali vedení 1:0. Soupeř však dokázal v přesilové hře vyrovnat a tím trochu utlumil náš počáteční nápor. Ale ne na dlouho. Dvě branky ve druhé třetině a výborný nástup do části třetí znamenal naše vedení už 6:1. Poté se dohrávalo v trochu "free" atmosféře, a tak padlo ještě 5 branek, z toho tři do naší sítě. Konečné vítězství 8:4 však bylo zasloužené.

Všechny holky je třeba pochválit za výbornou týmovou práci. Opět po delší době se vracíme z turnaje bez porážky a pěkné nové dresy si tým vysloužily přívlastek "vítězné"! Snad jim vydrží co nejdéle.