05.11.2018 | Ondřej Šarša (foto: Roman Dušek)

Tři body z víkendu! Po výhře Chomutova nad Havířovem přišla prohra s Brnem

C H O M U T O V - Dva víkendové zápasy mají za sebou hráči Chomutova. V předehrávce 12. kola dlouho hledala chomutovská družina recept na obranu Havířova. Po povedené druhé třetině si došli svěřenci Jakuba Šimka pro vítězství 8:2 nad TJ Slovan Havířov. Ve šlágru 11. kola přijel do Chomutova celek FbŠ Hummel Hattrick Brno. V souboji o čelo tabulky dokázali zvítězit hráči Hattricku 12:6 a po druhé v sezóně Chomutov nebodoval.

VÝHRA NAD HAVÍŘOVEM

Dlouho hledala chomutovská družina recept na obranu Havířova. Poslední tým tabulky přijel na sever Čech s defenzivní taktikou. První vážnější situace se odehrála ale v 9. minutě úvodní třetiny. Při dvojnásobném vyloučení domácích měli hráči Slovanu příležitost otevřít skóre utkání. Početní nevýhodu Chomutova ale nedokázali využít. První branky se dočkali diváci v městské sportovní haly až v čase 18:55, kdy domácí kapitán Ondřej Šarša překvapivou střelu od půlky hřiště překonal havířovského Zapletálka - 1:0. V posledních vteřinách se mohli hosté dočkat vyrovnání, ovšem pouze dvakrát orazítkovali branku domácího Vlčka.

Radost ze vstřelené branky útočníka Petra Lince

Chomutovští vstoupili do druhé třetiny aktivně a snažili se o zvýšení skóre. První vážnější situaci Havířova ale nedokázali ubránit a ve 26. minutě Vavrečka využil nedůrazu chomutovské obrany a srovnal na 1:1. Další branka přišla ve 30. minutě na straně Chomutova. Fiala si vyměnil míček se Smetanou a první jmenovaný podruhé rozvlnil síťku hostující branky - 2:1. Tlak domácích neustával. Po necelých dvou minutách navýšil skóre Semerád, který střelou do horního rohu nedal Zapletálkovi šanci – 3:1. Pohlednou akci první formace zakončil ve 34. minutě Erik Štěrba, když využil křižnou přihrávkou od Jakuba Štěrby - 4:1. Poslední změnu v prostřední části obstaral Petr Linc. Útočník vybojoval míček před brankářem, kterého následně překonal a Chomutov šel do čtyřbrankového vedení - 5:1.

Florbalovou krásu ukázali na začátku třetí třetiny útočníci druhé domácí formace. Ti doslova rozebrali hostující obranu a do prázdné branky zakončoval Jiří Šafařovský – 6:1. Podruhé v utkání se prosadil v 51. minutě Erik Štěrba, který tečoval střílenou přihrávku od Pastora – 7:1. Snížení se dočkali havířovští v čase 55:52. Filip Hromádka se ocitl sám před brankou, pro kterého nebyl problém překonat Vlčka. – 7:2. V 57. minutě měli možnost další změny ve skóre hosté, ale trestné střílení neproměnil Georgi Kezua. Poslední kosmetickou úpravu zařídil osmnáct sekund před koncem závěrečné sirény Petr Pastor – 8:2.

Předehrávka 12. kola: Florbal Chomutov - TJ Slovan Havířov 8:2
Detail zápasu zde.

SOUBOJ O ČELO S HATTRICKEM

První vážnější situace a hned z toho byl úvodní branka Hattricku Brno. Nedorozumění v obraně využil po 24 vteřinách nejproduktivnější střelec Luděk Ondráček – 0:1. Chomutov se rychle oklepal a hnal se za vyrovnáním. Hostujícího Kejíka ale nedokázal překonat. V 8. minutě utekl po pravé straně brněnský Dvořák, který nadvakrát překonal domácího Lukáše Ščurka – 0:2. V zápětí ale přišlo snížení domácích, kdy se od pravého mantinelu prosadil Petr Pastor do levého horního rohu branky – 1:2. V probíhající 11. minutě zachytil míček Adam Stibor a překonal Kejíka - 2:2. První přesilovou hru si zahráli před koncem první třetiny. Pohlednou kombinaci zakončil do prázdné branky Tomáš Brom – 2:3.

Chomutov utrpěl druhou porážku v sezóně

Celkem sedm branek nabídla druhá perioda. Rychlé dvě branky hostujícího celku v 28. minutě zařídili Brom a Máček – 2:5. Odpověď našel Erik Štěrba, který nezaváhal před brankářem Kejíkem – 3:5. Brankostroj se nezastavil a hosté šli ve 34. minutě po zásluze Davida Coufala opět do tříbrankového vedení. Střelou nad rameno nedal Ščurkovi šanci – 3:6. Poprvé v utkání se prosadila i domácí třetí formace. Vybojovaný míček na útočné polovině od Lukáše Fialy zužitkoval Ondřej Bejček – 4:6. Standartní situaci využila v 39. minutě druhá lajna domácích. Brněnskou zeď překonal Vojtěch Semerád, který o tyč snížil na rozdíl jedné branky – 5:6. To dlouho nevydrželo a podruhé v zápase se přesně trefil brněnský Coufal – 5:7.

Třetí třetina byla v režii Brna. Ve 42. minutě se prosadil brněnský Matěj Hronek po přihrávce od Jalového – 5:8. Vyloučení chomutovského Smetany brněnští ještě nevyužili. Třetí oslabení Chomutova za špatné střídaní už skončilo ale brankou. Autorem deváté branky byl Luděk Ondráček – 5:9. Šanci na návrat do utkání měli domácí hráči po vyloučení Hronka, ovšem přes veškerou snahu nedokázali překonat Kejíka. Na dva góly kapitána hostí Marka Fuchse z 56. a 59. minuty – 5:11, dokázal naposledy odpovědět Ondřej Bejček – 6:11. Poslední branku vstřelil do prázdné brány v utkání Luděk Ondráček, který završil hattrick - 6:12.

11. kolo: Florbal Chomutov - FbŠ Hummel Hattrick Brno 6:12