Oficiální web florbalového klubu Chomutov
21.01.2022 | Lenka Láryšová, foto: V Kapuš

Prague Tigers zavítají na chomutovskou palubovku

Prague Tigers zavítají na chomutovskou palubovku
C H O M U T O V - Na chomutovskou palubovku v neděli zavítá další pražský tým. Tentokrát to budou Prague Tigers, s nimiž v utkání ze září chomutovské ženy prohrály 5:13. Na domácí půdě se ale našim florbalistkám daří, potvrdí tedy svou formu a vrátí prohru soupeřkám?

Druhý nejlepší tým soutěže

Hráčky Prague Tigers hned v prvních utkáních narazily na severočeské hráčky. V prvním duelu si 8:1 poradili s Bivojkami, následující den porazily naše hráčky z Chomutova 13:5. Ve své spanilé jízdě pokračovaly i v dalších utkáních, kde 6:1 zvítězily nad Královskými Vinohrady, vysoko 11:4 a 11:6 s Kutnou Horu a Ústím nad Labem, 7:2 s Českou Lípou, 4:3 s Black Angels a 8:2 s Turnovem. První zaváhání tohoto celku přišlo až se současným lídrem tabulky - Crazy girls FBC Libercem. Zápas mezi těmito rivaly byl opravdu vyrovnaný, nakonec ho Prague Tigers prohrály 4:5. Druhou prohru, tentokrát až po nájezdech, inkasovaly hráčky tohoto celku s pražskou Spartou - 8:9.

Momentálně se florbalistky pražských tygřic drží nad druhém místě. Za 14 zápasů celkem dvanáctkrát zvítězily, pouze dvakrát prohrály. Hráčky nastřílely 107 branek a pouze 48 jich obdržely, čímž si vysloužily druhé místo v obdržených brankách a druhé místo v brankovém rozdílu. Nejlepší hráčkou Prague Tigers je brankářka Martina Pilšáková, která díky svým výkonům zaujímá hned významné místo hned ve dvou brankářských „soutěžích" - čtvrté místo v průměru obdržených branek a třetí místo v počtu výher. Nejproduktivnější hráčkou v poli je prozatím Eliška Horáková, která za 14 zápasů posbírala 26 kanadských bodů (12+14). O bod méně má Eliška Mrázková, která nastřílela 19 branek a získala 7 asistencí.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři