Oficiální web florbalového klubu Chomutov
07.09.2023 | Redakce KS

Michal Skuhrovec: "Náročné prostředí nám nedává jinou možnost, než být ambiciózní!"

Michal Skuhrovec:
K rozhovoru jsme si pozvali šéftrenéra dívčí složky a hlavního trenéra našeho elitního týmu žen - Michala Skuhrovce. V rozhovoru nám Michal zhodnotí právě skončenou letní přípravu, vrátí se k povedeným letním turnajů, poodhalí nám skladbu kádru a cíle do sezony našeho elitního týmu žen.

Ahoj Michale,

tento víkend se naplno rozběhne 1. liga žen. Jak jsi spokojený s právě skončenou letní přípravou?

Letos to byla nejnáročnější příprava, ať už z pohledu fyzické kondice či mentálního nastavení. Holky absolvovaly velký počet tréninků a soustředění (kondičních i florbalových). Koncept přípravy vyvrcholil dvěma mezinárodními turnaji v Praze.

Zmínil jsi mezinárodní turnaje. Ženy na Czech openu vybojovaly bronzové medaile! Zhodnotíš nám tento úspěch?

Turnaj se nacházel v období, kdy nám vrcholila kondiční příprava.
Czech open pro nás byl rozvojový turnaj, kde jsme si chtěli vyzkoušet nové principy naší hry. Získaná medaile je pouze součást nastavené cesty a odměna za náročný přístup, který si tým nastavil.

Na ženy navázaly o pár týdnů později i juniorky, které si ze Salming cupu odvezly stříbrné medaile. Jak jsi viděl osobně tento turnaj?

Na tomto turnaji jsme měli velké výpadky ve hře. Střídali jsme kvalitně odehrané minuty zápasu a naopak špatné pasáže, kde jsme ztráceli tempo zápasu a nepropisovali věci z tréninkového procesu. Druhé místo na turnaji je ale pro nás velký úspěch, který postupem času každý docení.

Jsi spokojený s přístupem hráček? Holky přece jen absolvovaly velmi náročnou a dlouho letní přípravu, která byla proložená Czech open, přípravnými zápasy, ale také soustředěním v Kutné Hoře.

Holky přistoupily k přípravě zodpovědně s maximálním nasazením. Úsilí, které do přípravy vložily, zužitkují v těžkých momentech sezony. Každým tréninkem se nám otevírají nové možnosti, jak zlepšit náš tým v už tak náročném prostředí, které jsme si vybudovali.

Nyní pojďme k blížící se sezoně. V sestavě se objeví několik nových akvizic. Jak jsi spokojený s aktuální skladbou kádru?

Cílem bylo udržet tým ve stejném složení a navázat na tréninkový proces, který máme dlouhodobě nastavený. V předsezonním období se nám povedlo doplnit tým o rozdílové hráčky z regionu. Nové hráčky už mají nastavené role pro následující sezonu a posouvají náš tým na lepší level.

Mluvíš o rozdílových hráčkách. Poodhalíš nám nové posily?

Získali jsme tři nové hráčky z regionu. Laura je typicky koncová hráčka s kvalitním zakončením. Nela má velký přehled s balonkem a dodá naší hře potřebnou kvalitu. Zároveň má zkušenosti s velkým florbalem, které využijeme v těžkých momentech sezony. Poslední posilou je Lili, která patří do skupiny mladších hráček s velkým potenciálem. I přes její mladý věk dokazuje, že umí být velmi produktivní. Jako velké posílení vidím i příchod nového partnera našeho týmu žen - firmu Liane Group s. r. o.. Tato spolupráce nám otevírá nové možnosti a zlepšuje podmínky v naší cestě.

Poodhalíš nám cíle ženského týmu do sezony?

Náročné prostředí, které jsme si vytvořili, nám nedává jinou možnost, než být ambiciózní a nebát se velkých výzev, který tenhle tým letos čekají.


Děkujeme za rozhovor! Přejeme vám plno úspěchů v následující sezoně!

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři