Oficiální web florbalového klubu Chomutov
16.05.2023 | Redakce KS

Václav Michálek: "Souboje s Chomutovem pro mě byly obrovskou motivací!"

Václav Michálek:
Pro další rozhovor jsme si vybrali novou trenérskou akvizici pro sezonu 2023/2024 - Václava Michálka.

Ahoj Venco.
Přišel jsi k nám z FBC Plzeň, kde jsi v loňském roce trénoval "A" tým mužů, který byl nováčkem v 1. lize mužů. Představ nám v krátkosti svoji trenérskou kariéru.

Zdravím všechny čtenáře. Abych odpověděl přesněji musel jsem vyhledat moje jméno na webových stránkách Českého florbalu. Zjistil jsem, že moje trenérské začátky nebyly zaznamenány, neboť jsem byl v zápise veden jako asistent.
V krátkosti, můj trenérský začátek byl na lavičce mužů v sezóně 2011/12, u historické sezóny FbC Plzeň v první lize. Po dvou sezónách na lavičce jsem si dal od florbalu roční pauzu. Poté jsem se rozhodl vypomoci v první lize žen týmu FBŠ Slavia Plzeň. Trenérský návrat mě natolik chytl, že jsem se vrátil v sezóně 2017/2018 do FbC Plzeň a opět jsem byl u historického momentu klubu jako trenér juniorského týmu v úvodní nejvyšší lize juniorů. V této sezóně jsem stihl trénovat i dorostenecký a mužský tým. Na začátku covidové sezóny jsem se přesunul do Kanonýrů Kladno, kde jsem působil u kategorií U13, U19 a mužského týmu s Janem Pazderou. Návrat na západ Čech byl opět do FbC Plzeň a navíc ještě do FBC ROKYCANY, kde působím i nadále jako šéftrenér klubu.

Před sezonou jsi udělal životní změnu a podepsal jsi v Chomutově. Jdeš do neznámého prostředí? Jak vůbec došlo k prvnímu kontaktu s Chomutovem?

Myslím si, že do neznámého prostředí nejdu. Od spolupráce na Kladně jsem byl v častém kontaktu s Michalem Skuhrovcem a občasném kontaktu s Petrem Lincem, se kterým se známe z jeho plzeňského angažmá. Navíc jsem si v prosinci prostředí omrknul na stáži v rámci programu od florbalové unie. Jak jsem zmínil, tak kontakt probíhal pravidelně, ale první nabídka přišla na setkání s Martinem Bocianem na letošním Superfinále.

Máš za sebou trenérské zkušenosti v Plzni nebo na Kladně. Co považuješ za svůj největší úspěch v kariéře?

Jako největší úspěch považuji to, že se mohu živit mým koníčkem, který mě i po těch letech baví a naplňuje. Co se týká výsledkových úspěchů, tak to bude 2. místo na Czech Open v kategorii PRO, kde jsme si jako jediný tým z Národní ligy vyšlápli na prvoligové celky a zahraniční týmy. Mimochodem jsme vyřadili i Chomutov a ve finále prohráli se superligovými Black Angels. A nesmím zapomenout na udržení 1. ligy z minulé sezóny, kdy jsme byli opět bráni jako outsider soutěže.

V loňském roce jsi se s Chomutovem střetl ve dvou vzájemných zápasech. Vybavíš si tyto zápasy?

Vybavím a moc dobře. Pro mě osobně byl souboj s Chomutovem druhá největší motivace v lize. Na prvním místě byly Kanonýři z Kladna. První utkání v Chomutově bylo více vyrovnané, ale se smutným koncem pro mě a můj tým. Druhý zápas si dovolím říct, že jsme na hřišti byli lepším týmem a jasně vyhráli.

Na závěr nám představ svoje ambice pro následující sezonu. S jakými výsledky bude Václav Michálek po sezoně spokojený?

Osobní ambicí je, že bych se rád ještě trenérsky posunul dál a mohl pomoci rozvíjet hráče, hráčky či trenéry v jejich růstu, výkonech či úspěších. Budu působit ve třech týmech a rád bych, aby všechny byly výsledkově úspěšní, dle nastavených cílů.

U jakých týmů a v jakých rolích tě budeme v následující sezoně potkávat?

Potkávat mě můžete v roli hlavního trenéra u dorosteneckého a mužského elitního týmu. Samozřejmě budu spolupracovat i s ženským elitním týmem, kde budu pomáhat ve florbalovém růstu vybraných hráček a vypomáhat hlavnímu trenérovi.

Děkujeme za rozhovor! Přejeme ti, ať se ti u nás v Chomutově líbí, a ať je následující sezona plná sportovních úspěchů!

Moc děkuji za rozhovor a vřelé přijetí v klubu. Věřím, že následující sezóna bude pro celý klub úspěšná.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři