01.11.2021 | Lenka Láryšová, foto: V. Kapuš

Domácí prostředí ženám prospívá, o víkendu předvedly dva výborné výkony

C H O M U T O V - Ženy odehrály jeden z nejlepší víkendů za první část sezóny. V sobotu se utkaly s hráčkami z Kutné Hory, se kterými dovedly zápas až do samostatných nájezdů. V těch domácí svěřenkyně Martina Hýska zvítězily a díky výhře 6:5 získaly 2 body. Ve druhém zápase bojovaly proti Vinohradům, s nimiž prohrály nejmenším rozdílem dosud – 6:7.

Zápas s Kutnou Horou dospěl až do samostatných nájezdů

Úvodní buly tohoto utkání vyhrály domácí hráčky, které se do celého zápasu vrhly po hlavě a snažily se dát první branku. Neotálely ani kutnohorské bojovnice, které se hned po získání míčku hnaly do zakončení. V sedmé minutě přišlo vyloučení, které florbalistkám z Kutné Hory přineslo přesilovou hru. V těchto dvou minutách ale dominovaly chomutovské bojovnice, které se nehodlaly vzdát míčku. Oslabení tak ustály a o pár minut později se díky souhře B. Sukové a Hýskové dostaly do vedení 1:0. Během následujících 90 vteřin došlo ke dvěma rychlým brankám a do šatny šly domácí hráčky s vedením 2:1.

Ve druhé třetině se odehrávala velice nelítostná, ale férová bitva o navýšení vedení a zároveň o srovnání výsledku. Na branku v této dvacetiminutovce se čekalo až skoro do jejího konce. Nejprve kutnohorská Výborná srovnala, následně chomutovská Pilíková tým poslala do vedení 3:2, ale hned se opět ke slovu dostala Výborná, která znovu skóre dorovnala na 3:3.

Do poslední části se vstupovalo jako do začátku utkání s nerozhodným výsledkem. Oba týmy předvedly své nejlepší výkony, což také bylo na hřišti i na výsledku vidět. V jeden moment vedly soupeřky z královského města, ve druhý moment vedly domácí bojovnice. Poslední vteřiny utkání utíkaly velice rychle, a když se ozval hvizd rozhodčích ukončující tuto třetinu, na tabuli svítila remíza 5:5. O vítězi nerozhodlo ani pětiminutové prodloužení, tudíž na scénu přišly nájezdy. V těch naše hráčky zvítězily a připsaly si tak díky výhře 6:5 dva body do tabulky.

S Vinohrady rozhodla poslední třetina

Do první třetiny skvěle vstoupily oba celky. Již první minuty byly napínavé a plné bojovnosti. První velkou šanci nařízeným trestním střílením dostaly vinohradské hráčky, které ji využily a šly do vedení 0:1. Na tuto branku navázala vinohradská Bartůňková - 0:2. Do konce třetiny zbývalo osm minut a i ty ženy dokázaly zužitkovat ve svůj prospěch, jelikož v 19. minutě bylo již srovnáno na 2:2.Florbal Chomutov x TJ Královské Vinohrady

Ihned v zárodku druhé třetiny se do šancě dostala Pilíková, která za asistence Reissové poslala svůj tým do vedení 3:2. Na ni navázala Schoberová a Florbal Chomutov hned vedl o dvě branky. Ale ani soupeřky se nenechaly zahanbit a neustále šlapaly domácím na paty. Do poslední třetiny se šlo za stavu 5:4. V poslední části se hra přelévala ze strany na stranu. Ve 44. minutě na 5:5 srovnala vinohradská Snopová, na kterou navázala o pár vteřin později Hrušková.

V ten moment se zápas přetočil a stranu soupeřek z Prahy, ale domácí se opět o míček řádně popraly a zápas srovnaly na 6:6. Už už to vypadalo na druhé prodloužení během tohoto víkendu, ale 19 vteřin před koncem se úspěšně zakončenou akcí prosadila Nigrinová, která tak zajistila Vinohradům výhru 6:7.