David Matula, foto: V. Kapuš | 28.10.2019

První vítězství venku. Ženy uspěly v České Lípě a připisují důležité body

C H O M U T O V - Florbalistky Chomutova opět zajížděly na hostující palubovku a poprvé také přivezly tři body za vítězství 5:1. Dlouho trvající bezbrankové skóre změnila chomutovská Veronika Bímová a chvíli poté se gólově prosadila i Schoberová. Za domácí snížila těsně před odchodem do kabin Ševčíková, avšak ve třetí třetině střílely už branky jen hráčky Chomutova a zaslouženě zvítězily. Nejlepšími hráčkami utkání byly vyhlášeny - Ševčíková - Blahníková.
6.kolo, sobota 26.10.2019, 16:00
FBC Česká Lípa
-
1:5 (0:0, 1:2, 0:3)
Branky a nahrávky: 40. Ševčíková (Cháberová) - 34. Bímová (Klímová), 37. Schoberová (Čiháková), 48. Šidlochová (Bímová), 51. Chodurová (Šidlochová), 58. Bímová (Schoberová).
Rozhodčí: Andrea L., Tichý J. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Střely na branku: 12:14. Průběh utkání: 0:2,1:2,1:5.
FBC Česká Lípa: Jirásková (Halabalíková) – Slaná, Minářová, Cháberová, Ševčíková, Svovodová, Laurynová, Hanzelinová, Lahoda, Sedláčková, Vránová, Pavlíková
Florbal Chomutov: Blahníková - Šidlochová, Chodurová (C), Kornalíková, Klímová, Suková B. - Čiháková, Bímová, Schoberová - Reissová, Suková T., Ulčová - Hronová

Jiří Stožický (FBC Česká Lípa): "Do poloviny utkání to byl vyrovnaný zápas, oba týmy neproměnily spousty šancí. Důležitý byl první gól, pak byl již soupeř lepší a zaslouženě zvítězil."
Helena Cimrmanová (Florbal Chomutov): "Od začátku jsme plnily to, co jsme si řekly, i když to tak první třetinu nevypadalo. Podržela nás skvěle chytající Anet. Děkujeme soupeřkám za utkání."