Ondřej Šarša , foto: Roman Dušek | 23.02.2020

Po prohře s Exelsiorem Havířov vstoupí Chomutov do playoff z pátého místa

C H O M U T O V - Základní část první ligy mužů je už minulostí. V posledním kole vyrazili florbalisté Chomutova do Havířova, kde vyzvali tamní Exelsior. Nepovedená pětiminutová pasáž v prostřední části ze strany Chomutova rozhodla o prohře v nejmladším městě České republiky. Do playoff vstoupí hráči HEROSu z páté pozice, neboť Ústí i Kladno dokázalo zvítězit. Čtvrtfinálové vyřazovací boje se rozehrají o víkendu 7. - 8. března.
26.kolo, sobota 22.2.2020, 18:00
Torpedo Havířov
-
11:5 (2:1, 6:2, 3:2)
Branky a nahrávky: 6. Bezděčík (Vilím), 19. Kloza (Šulc), 22. Mikulok (Chládek), 28. Šulc (Kloza), 33. Klimeš (Černý), 34. Mikulok (Šulc), 35. Černý (Kozlík), 37. Kraus (Klimeš), 51. Černý (Klimeš), 57. Kozlík (Černý), 60. Feber (Bezděčík) - 15. Štěrba (Linc), 22. Novotný (Stibor), 29. Linc (Štěrba), 58. Novotný (Štěrba), 59. Kučera (Melíšek).
Rozhodčí: Kačírek, Vašíček. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 122. Střely na branku: 28:17. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3, 10:3, 10:5, 11:5.
Torpedo Havířov: Jasiok - Mikulok, Kraus, Bezděčík "C", Holeš, Klimeš, Šochman, Černý, Vilím, Kučera, Kozlík, Matloch, Šulc, Kloza, Kuťáček, Peřka, Chládek, Feber, Tychtl
Florbal Chomutov: Vlček - Šarša "C", Kellermann D., Hlaváček, Semerád, Müller, Salaďak, Melíšek, Linc, Štěrba, Šafařovský, Stibor, Novotný, Bernas, Kučera, Halej

Sestřih utkání

Ohlasy k utkání

Komentář trenéra Libora Pacíka (Florbal Exelsior Havířov): "Stručně, první třetina ospalá, druhá třetina v naši režii, třetí katastrofa z hlediska plnění taktických pokynů. Přesilovky bída. Máme na čem pracovat před playoff. Děkuji divákům a soupeř i přeji šťastnou cestu domů."

Komentář trenéra Martina Bociana (HEROS Florbal Chomutov): "Domácí dnes byli po celé utkání o krůček lepší a zvítězili zaslouženě. Ve druhé třetině jsme jim k tomu výrazně pomohli krátkou pasáží, kde jsme zcela vypadli z tempa. Abychom tu dnes uhráli lepší výsledek, potřebovali bychom využívat více šancí. Gratulujeme domácím a přejeme hodně štěstí do play off."