07.01.2024 | Redakce KS

Ženy vydřely tři body proti Strašecí!

V sobotu 6. ledna se elitní tým žen představil ve Stochově v utkání 19. kola proti týmu TJ Sokol Nové Strašecí. Chomutov první letošní vzájemné utkání vyhrál jednoznačně 18:3.

Zápas začal vlažně a Chomutov se po vánoční pauze pozvolna zahříval. Severočešky stupňovaly tempo a dostávaly se do šancí. První branka padla ve 14. minutě překvapivě na druhé straně zásluhou Tučkové - 0:1. V poslední minutě úvodní části dostalo Strašecí výhodu přesilové hry po vyloučení Morové. Branka do konce třetiny nepadla a Strašecí vedlo po 20 minutách 1:0.

Chomutov vstoupil do druhé třetiny ve svojí královské disciplíně a svoje oslabení využil ke vstřelení branky po 11 vteřinách zásluhou Hýskové - 1:1! Ve 29. vteřině dala razítko na povedené oslabení Rázková, která poslala Severočešky poprvé v zápase do vedení - 2:1! V čase 22:12 vedl Chomutov už o dvě branky a znovu zásluhou Hýskové - 3:1! Strašecí reagovalo šťastnou korigující brankou v čase 22:42 - 3:2! Hostující hráčky se dostávaly do obrovského tlaku, ale branku vstřelily domácí hráčky v čase 28:55 a vyrovnaly na 3:3! Ve 32. minutě byla ve svém typickém úniku faulována Hýsková a Chomutov dostal výhodu přesilové hry. V čase 34:22 vybojovala Malecká balónek za vlastní brankou a po její sólo akci přes celé hřiště byl Chomutov opět ve vedení - 4:3! Pár vteřin poté spálila obrovskou šanci Tereza Suková, která netrefila odkrytou branku. Poté se v brejku objevila Pilíková, chvíli poté Hýsková, ve druhé třetině už ale další branka nepadla.

Do třetí třetiny vstoupil opět lépe Chomutov a ve druhé minutě ukázala důraz na brankovišti Tereza Suková - 5:3! Hostující hráčky poté nevyužily přesilovou hru a v čase 48:14 se Strašecí dočkalo snížení zásluhou Šteklové - 5:4! V 50. minutě bylo vyrovnáno a Chomutov čekala extrémně náročná poslední desetiminutovka - 5:5! V čase 50:25 se po nahrávce Barbory Sukové prosadila v brejku Hýsková! Zkompletovala svůj hattrick a poslala hosty do vedení 6:5! V 52. minutě byla vyloučena Fojtíková a Strašecí mělo ideální možnost k vyrovnání. V posledních minutách se odehrávalo obrovské drama, které ukončila až v čase 58:55 Viktorie Rázková, která svojí povedenou individuální akcí vyzvala Natálii Königovou ke snadné brance - 7:5! Dvacet vteřin poté definitivně rozhodla Hýsková svojí čtvrtou přesnou trefou v zápase a zvýšila na 8:5!