21.01.2024 | Redakce KS

Ženy vydřely tři body na palubovce Panterek!

V sobotu 20. ledna čekal na elitní tým žen první z řady těžkých soupeřů, které bojují o první polovinu tabulky. Poslední čtvrtinu základní části začal Florbal Chomutov na palubovce Panthers Praha. Panterky v prvním vzájemném zápase Chomutov pořádně prověřily, když ještě ve 36. minutě svítil na světelné tabuli stav 2:2. Povedená závěrečná pasáž Severočešek zlomila utkání na jejich stranu a Chomutov si připsal výhru 6:3.

Chomutov začal zápas obrovskou aktivitou první lajny. Úvodní tlak zažehnalo vyloučení Königové a přesilovka pro Panthers. První střela na branku Brandejské skončila za jejími zády a domácí hráčky rázem vedly 1:0. Chomutov se hnal za vyrovnáním, ale střela Malecké, průnik Hýskové, ani dělovka Mock k vyrovnání nevedly. Hostující hráčky dostaly v 11. minutě výhodu přesilové hry, ale neujala se ani obrovská šance Königové. Chomutov se dočkal v čase 14:04! Malecká vybojovala v tvrdém souboji balónek, posunula na Vytrhlíkovou, která vyrovnala na 1:1! Severočešky skóre zvrátily na svoji stranu v čase 16:54! Nádhernou souhru Sukové a Rázkové zakončila Natálie Königová - 2:1! V 19. minutě vedl Chomutov už o dvě branky, když Malecká vykoupala domácí brankářku - 3:1! Tímto skóre i úvodní třetina skončila.

Začátek prostřední části vyšel lépe Panterkám, které se radovaly z branky už v sedmé vteřině - 3:2! Po chvíli byla faulována Havlínová a Chomutov měl šanci odpovědět. To se povedlo v čase 22:23, kdy se podruhé v zápase prosadila Petra Malecká - 4:2! Ve 28. minutě byla faulována aktivní Malecká a Chomutov měl výhodu třetí přesilovky v zápase. Faulovaná hráčka faul na svoji osobu sama potrestala! 5:2 a hattrick pro Petru Maleckou! Panterky snížily v čase 29:15, když se prosadila Hromková. Odpověď Chomutova přišla okamžitě! Důrazná Rázková zvýšila na 6:3 pouze 12 vteřin po obdržené brance. Ofenzivní minutu zakončila v brejku Adriana Hýsková - 7:3! Na konci 33. minuty putovala na trestnou Tereza Suková a následovala další přesilová hra pro Panthers. Početní výhodu domácí hráčky nevyužily, ale prosadily se v čase 38:35 zásluhou Zubové - 7:4!

Do třetí části vstoupil lépe Chomutov a produktivní první formace znovu udeřila! Hýsková připravila snadnou branku pro Lauru Vytrhlíkovou - 8:4! Menší komplikace přišla v čase 44:18, kdy byla vyloučena Morová. Panterky přesilovku pěknou souhrou využily - 8:5! V čase 45:57 bylo utkání zdramatizované, když se prosadila Kris a snížila na 6:8! Na hřišti se v následujících minutách odehrávala bitva plná důrazných osobních soubojů. Drama na chvilku přerušila v čase 55:59 Michaela Voráčková, která propálila domácí brankářku přesně k tyči - 9:6! V 58. minutě se trefila Kuchařová a poslední dvě minuty slibovaly zajímavou podívanou - 9:7. Chomutov si závěr zkušeně pohlídal a zvítězil 9:7.