11.01.2016 | Lenka Láryšová

Ženy vezou z Jihlavy tři body, juniorky vstoupily vítězně do nadstavbové části

C H O M U T O V - Ženský tým strávil celý víkend v Jihlavě. V sobotu je vyzval celek FBŠ Jihlava se kterým ženy sváděly lítý boj. Nakonec soupeřkám podlehly 5:4. V neděli svedly ženy zápas s týmem SK Jihlava, který byl velice zajímavý a velmi vyhrocený až do konce utkání, jenž skončilo vítězně poměrem 11:10 pro chomutovské ženy. V sobotu hrály také juniorky, které si to rozdaly s týmy TJ Sokol Královské Vinohrady a TJ Turnov. Obě utkání dokázaly juniorky dovést do vítězných konců.

Jihlavský víkend žen

FBŠ Jihlava přivítala chomutovské ženy ve sportovní hale v Dolní Cerekvi. Hned v druhé minutě utkání hrála chomutovská děvčata přesilovku, která byla také jejich poslední, jelikož v následujících 58 minutách padala vyloučení pouze na chomutovské straně. Tuto přesilovku nevyužily. V šesté minutě šly chomutovandy do vedení, které udržely pouhých 30 vteřin. Hra se přelévala ze strany na stranu. První třetina skončila 2:1 pro Jihlavu.

Ve druhé třetině byla hra mnohem zajímavější, jelikož následovala již zmíněná vyloučení a také Jihlava šla do vedení 4:1. Chomutovské hráčky zabojovaly, zvedly se herně a ve třetí třetině srovnaly na 4:4. Bohužel 54. minuta se jim stala osudnou, když Jihlava skórovala. Za stavu 5:4 si jihlavské ženy vedení už podržely a vyhrály.

Branky a nahrávky: 05:44 Lenka Láryšová (Julie Brandová), 06:15 Petra Prouzová (Šárka Dvořáková), 14:30 Andrea Doležalová (Anna Přibylová), 28:22 Kristýna Šťastná (Anna Dvořáková), 30:21 Anna Přibylová (Anna Dvořáková), 34:23 Lenka Morová (Klára Chmelová), 44:40 Lenka Morová (Lenka Láryšová), 49:17 Kateřina Pisárová (Viktorie Schoberová), 53:57 Zuzana Trávníková (Anna Dvořáková)

Druhý duel proti SK Jihlava ženy začaly podobně jako zápas předchozí. V první třetině Florbal Chomutov vedl, následně však bylo srovnáno na 1:1, a nakonec první třetinu prohrál 3:2.

Ve druhé třetinu však ženy prolomily ledy a po druhé třetině vedly 5:7. Ve třetí třetině padlo neskutečných 9 branek. Chomutovské ženy zabojovaly, a když zbývalo 6 minut do konce, vedly 11:6, jenže jihlavské hráčky navýšily. Zbývaly necelé 3 minuty do posledního hvizdu rozhodčích a skóre bylo 11:10. Nastaly tak poslední minuty bránění a blokování veškerých jihlavských střel, které ohrožovaly svatyni chomutovské gólmanky Martiny Lerchové. Ke štěstí všech chomutovských hráček, fanoušků o trenéra se již skóre nezměnilo a do prodloužení se nešlo. Chomutovské ženy tak vyhrály utkání 11:10.

Branky a nahrávky: 04:32 Kateřina Pisárová (Klára Chmelová), 06:22 Eva Mácová (Tereza Sedláčková), 13:03 Lenka Morová (Klára Chmelová), 15:25 Martina Svobodová (Tereza Slavíková), 18:05 Eva Mácová (Tereza Rychlá), 21:28 Kateřina Pisárová (Viktorie Schoberová), 23:35 Dominika Klímová, 24:22 Klára Chmelová, 26:38 Anna Běhounková (Martina Svobodová), 27:25 Lenka Morová (Lenka Láryšová), 31:00 Kateřina Pisárová (Jitka Beránková), 37:13 Martina Svobodová, 41:14 Lenka Láryšová (Simona Chodurová), 42:43 Klára Chmelová (Lenka Láryšová), 47:22 Lenka Láryšová (Lenka Morová), 53:05 Věra Soukupová (Anna Běhounková), 53:26 Klára Chmelová (Lenka Láryšová), 55:24 Martina Svobodová (Miroslava Krupková), 56:07 Anna Běhounková (Tereza Rychlá), 56:35 Tereza Sedláčková, 57:26 Tereza Sedláčková (Tereza Rychlá)

Juniorky válcovaly soupeře

Juniorky odehrály dvě utkání v rámci skupiny B1, první proti Vinohradům. Utkání bylo zpočátku vyrovnané (1:1), ale třetí třetina rozhodla ve prospěch týmu Florbal Chomutov, ze kterého rozhodující branky vstřelily hráčky Tereza Šotterová a Adéla Višová. Utkání skončilo 3:1.

Druhé utkání juniorky svedly s Turnovem. Během první třetiny mladé florbalistky neukázaly své kvality a prohrávaly 3:1, ale opět šťastná třetí třetina běžela ve prospěch Chomutova. V třetí třetině vstřelil Chomutov 5 branek, jenž juniorky dovedly do vítězného konce se stavem 6:3. Juniorky tak mohly oslavit jeden ze svých nejúspěšnějších víkendů.

Následující utkání

K následujícím utkáním ženy nastoupí 23. 1. a 24. 1. na domácí chomutovské palubovce, kde vyzvou FBC Kanonýrky Kladno v 19:00 a Florbalovou akademii MB-NBK v 17:00.

Juniorky znovu nastoupí 23. 1. a odehrají utkání s týmy FBC Kanonýrky Kladno a FBC Liberec.