05.02.2024 | Redakce KS

Ženy v páteční předehrávce přemohly favorizované BLACK ANGELS!

Páteční večer patřil v chomutovské sportovní hale třaskavé bitvě v 1. lize žen. Domácí Florbal Chomutov vyzval v rámci 24. kola favorizované BLACK ANGELS. Úvodní utkání nabídlo fantastický florbal, kde 65 minut emocemi nabitá podívaná přineslo rozuzlení v podobě výhry Chomutova po samostatných nájezdech.

Ďábelské úvodní minuty přinesly tyčku BLACK ANGELS! Chomutov odpověděl dělovkami Hýskové a Malecké. Několik výborných zákroků předvedla Bocianová v brance Chomutova. Domácí hráčky poprvé udeřily v čase 9:09, kdy se po kombinaci elitní formace prosadila Laura Vytrhlíková - 1:0! Fantastický zápas před skvělou diváckou kulisou nabízel parádní podívanou! Chomutov měl obrovskou šanci v 18. minutě, kdy Königová zakončila pouze do boční tyče při samostatném úniku dvou hráček. V čase 18:02 hala bouřila znovu! Lenka Morová chytře odrazila míček z nulového úhlu o brankářku hostů a zvýšila na 2:0! Čas 19:57 a branka Laury Vytrhlíkové zakončila prakticky dokonalou třetinu pro domácí celek - 3:0!

O druhou třetinu pokračoval výborný zápas a boj o každý metr palubovku. Nejprve Havlínová prokličkovala celé hřiště, na druhé straně čarovala výborná Bocianová v brance! V čase 27:05 se poprvé radovaly hostující hráčky po povedené střele Fricové - 3:1! Chomutov nepolevoval, nebezpečně pálila Pilíková, chvilku po ní Fojtíková. Branka padla bohužel na druhé straně, když se míček odrazil za záda Bociánové od Barbory Sukové - 3:2! Ve 35. minutě se probila do obrovské šance Voráčková. V následující minutě Mock připravila šanci Pilíkové a Chomutov utahoval šrouby. V čase 39:23 byla ve vyložené šanci faulovaná Malecká a Chomutov měl výhodu přesilové hry. Za pouhých 18 vteřin trestala Adriana Hýsková a domácí hráčky vedly po 40 minutách 4:2!

Do třetí části vstoupil Chomutov fantasticky! Vytrhlíková zakončila bezchybně! Hattrick pro Lauru Vytrhlíkovou a vedení 5:2! Severočešky hrály výborně a zvýšit mohla Mock! Co se nepovedlo Mock, povedlo se její parťačce Adrianě Hýskové - 6:2 pro Chomutov! V 51. minutě byla vyloučena domácí Malecká. Hráčky BLACK ANGELS v čase 51:24 přesilovku využily zásluhou Hornové - 6:3! V čase 52:50 se po chybě obrany dostala ke snadné brance Košvancové - 6:4! 53:21 a další branka hostů! 6:5 a z utkání máme rázem drama! V 56. minutě se sama na branku řítila Hýsková, brankářku hostí nedokázala vymíchat. Zápas v posledních minutách eskaloval a domácí tým zuby nehty bránil vedení o jednu branku. To se nakonec povedlo a Chomutov dokázal jako první tým dvakrát v sezóně zdolat favorizované BLACK ANGELS.