Ženy v neděli zamíří do Prahy, tam je čeká „hororový“ Texas

C H O M U T O V - Týden utekl jako voda a ženy čeká další ligový zápas. Tentokrát se podívají do Chýně, která je odlehlejší částí Prahy, a tam je budou čekat hráčky z týmu FBC Texas. V loňské sezóně se spolu týmy střely dvakrát a ani z jednoho zápasu nevyšly chomutovské ženy jako vítězky. Poprvé podlehly v říjnu 3:4, o tři měsíce později 6:8. Překonají tentokrát florbalistky Chomutova tuto noční můru?

FBC TEXAS LONGHORNS

Texaský celek nastupuje v 1. lize žen již třetím rokem a v předešlé sezóně se umístil po ukončení základní části na 3. místě, kdy získal z 22 zápasů 13 výher v základní hrací době a 3 výhry v prodloužení. Do play-off si texaské ženy jako svého protivníka zvolily Banes Florbal Soběslav, kterou jednoznačně porazily 5:1 a 7:3. V následujícím kole se již střetla západní část s východní a Texas narazil na Florbal Vsetín. První zápas byl boj a o vítězi rozhodly až nájezdy, v nichž byly úspěšnější vsetínské hráčky, které tak vyhrály 3:4. Druhý střet byl jednoznačnější a Texas prohrál 2:5.

Nejaktivnější a nejproduktivnější hráčkou vloni byla Markéta Černá, která za 19 zápasů získala 35 kanadských bodů. Hned z ní se umístila Michaela Blovská s 30 KB a Nikola Křemenáková s 28 KB. Svatyni týmu Texas statečně bránila Martina Kolaříková, která za sezónu odchytala 968 minut a stala se tak druhou nejvyužívanější gólmankou západní části 1. ligy žen.