12.11.2023 | Redakce KS

Ženy přetlačily ve vyrovnaném utkání Start98 a přihlásily se zpět do bitvy o čelo tabulky!

V neděli 12. listopadu patřila MSH v Chomutově florbalu! Od 12 hodin se v poledním utkání představily naše ženy proti celku FAT PIPE Tigers Start98. Chomutov se v zápase chystal odčinit den staré zaváhání proti Vinohradům, když ve vypjatém utkání nevedl ani drtivý závěrečný tlak k vyrovnání a hosté si odvezly 3 body za výhru 5:4. Start98 je označován za farmu Chodova a v jeho sestavě nalezneme nespočet talentovaných chodovských juniorek, které patří do kádru reprezentace juniorek.

V úvodních minutách měla hra jasný scénář, Chomutov byl na balonku, Start hrozil z nebezpečných protiútoků. Skóre se poprvé měnilo v čase 5:00, hostující hráčky využily chyby v rozehrávce a Lytorova poslala Start do vedení - 0:1! Odpovědět mohla Havlínová, ale její dělovka skončila jen těsně vedle. V deváté minutě se řítilo kvarteto domácích na branku, k zakončení nedošlo. V polovině úvodní části dostal Chomutov výhodu přesilové hry, ale branku nevstřelil. Ta přišla až v čase 13:11. Vytrhlíková našla před brankou osamocenou Hýskovou a ta propasovala balonek pod tělem Galuškové - 1:1! V 19. minutě trefila hostující hráčka tyč za Brandejskou. V čase 19:16 výborně získala balonek Rázková, posunula ho na Hýskovou a ta propálila Galuškovou i podruhé - 2:1!

Začátek druhé časti vyšel lépe hostům. Z rychlého protiútoku se prosadila Venerová - 2:2! Odpověď Chomutova přišla okamžitě, ale Galušková vytáhla fantastický zákrok a sebrala branku Vytrhlíkové. Severočešky zabraly a především Havlínová oplývala velkou aktivitou. V čase 28:30 se dostal Start znovu do vedení, když byla Křtěnová nejdůraznější na brankovišti - 2:3! V polovině zápasu nebezpečně pálila Hýsková. Chomutov se v prostřední části trápil. V čase 38:04 se z nenápadné akce prosadila Tereza Suková a začínalo se znovu - 3:3! Závěr třetiny vyšel domácím fantasticky! Chomutov odvolal pro útočnou standardní situaci brankářku a v čase 39:59 se prosadila Nela Havlínová - 4:3!

Úvod třetí třetiny patřil hráčkám Startu, Brandejská byla v brance bezchybná. V čase 45:35 našla Hýsková na středu úplně volnou Vytrhlíkovou a ta uklidila balonek přesně k tyči - 5:3! Ve 48. minutě se dočkal Start zasloužené odměny v podobě snížení z hole Jiráskové - 5:4! V čase 49:12 hráčka zápasu Hýsková vybojovala balonek, našla osamocenou Vytrhlíkovou a střelkyně víkendu znovu propálila exchomutovskou Galuškovou v brance Startu98 - 6:4! V polovině poslední části využila nařízené trestné střílení hostující Křtěnová a vrátila Start do zápasu - 6:5! V 52. minutě vstřelila důležitou branku Tereza Suková a vrátila trochu klidu na domácí florbalky - 7:5! V 54. minutě nedovoleně zastavila unikající Maleckou hostující Bubeníková a Chomutov dostal výhodu druhé přesilovky. Start přesilovku s přehledem ubránil a nadechoval se k závěrečnému tlaku. Domácí hráčky poslední pětiminutovku odpracovaly výborně a radovaly se z vydřené výhry 7:5!