05.03.2023 | redakce KS, foto: Jan Tůma

Ženy po přesvědčivém výkonu ovládly sérii s Litvínovem! V osmifinále na ně čeká Plzeň!

Série prvního kola PLAY OFF mezi týmy Florbal Chomutov a SK Bivojky Litvínov se po úvodním vítězství favorizovaného Chomutova 5:2, přesunula na palubovku Litvínova. Chomutov zde bojoval o ukončení série, Litvínov o prodloužení své sezony. Již před zápasem bylo jasné, že se postupující utká v osmifinálové sérii s FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň, která dokázala porazit Soběslav 13:3 a 8:2.

Utkání začalo obrovskou šancí Litvínova. Jako první dokázal skórovat Chomutov, když střela Morové skončila až v brance - 0:1! Domácí hráčky se snažily o vyrovnání, ale znovu trestal aktivní Chomutov! A opět z hole nezvykle produktivní Morové, kterou fantasticky našla Rázková - 0:2! Chomutov nepolevoval! Malecká vyvezla balonek, vystřelila a její střelu dorazila Hýsková - 0:3! Za pár vteřin se hosté radovali znovu! Königová propálila vše, co jí stálo v cestě a potvrdila výborný vstup do utkání - 0:4! Chomutov odehrál úvodních deset minut neuvěřitelně! V čase 13:14 už kompletujeme pověstného "bůra"! Malecká projela celé hřiště a její střelu dorazila Bímová do prázdné branky - 0:5! V 15. minutě se z ojedinělého výletu na útočnou polovinu prosadil i Litvínov z hole Vytrhlíkové - 1:5! Do konce první třetiny již žádná další branka i přes velký tlak Chomutova nepadla.

Druhá třetina začala opět tlakem Chomutova. Ve druhé minutě trefila Malecká po individuální akci tyč. V 5. minutě se s neuvěřitelnou dávkou štěstí prosadil Litvínov, když se míček dokutálel až za Brandejskou - 2:5! V polovině utkání se dočkal branky i Chomutov! Po chybě domácí obrany se prosadila Simona Pilíková - 2:6! Odpověď přišla za necelou minutu z hole Tothóvé a Bivojky stále cítily šanci - 3:6! Chomutov trošku vypadl z role a Litvínov začal být efektivní. 38. minuta a Vytrhlíková dává na 4:6! Krizi zažehnala svým průnikem Michaela Voráčková a dala hostům zase více klidu na florbalky - 4:7! Tímto skóre druhá třetina i skončila!

Do třetí třetiny vstoupil Chomutov s jasným cílem - ukončit sérii! Ve 42. minutě se prosadila Kamenická po krásné asistenci Urbánkové - 4:8! Hned v dalším střídání opět udeřilo elitní duo hostů. Petra Malecká na Adrianu Hýskovou a vedeme o pět - 4:9! Tlak Chomutova přerušilo vyloučení Bímově. Během přesilovky předvedla několik povedených zákroků Brandejská. Chomutov utkání kontroloval až do 57. minuty, kdy se prosadila Havlínová - 5:9! V posledních dvou minutách si Chomutov vyzkoušel i hru v šesti hráčkách! Před bouřícím publikem si Florbal Chomutov dokráčel k vítězství 9:5 a postupu do osmifinále!