21.01.2024 | Redakce KS

Ženy na Plzeň nestačily a ze západu se vrací bez bodů!

Po sobotní výhře na palubovce Panthers Praha putoval Chomutov na západ Čech k duelu s FBŠ Slavia Plzeň. Západočešky dokázaly loni Chomutov doma porazit ve všech třech případech a i v dnešním utkání platilo pravidlo: Můj dům, můj hrad.

Chomutov začal utkání vlažně a kvůli nedůrazu před brankovištěm inkasoval v čase 1:10 z hole Lejbové - 0:1! Vyrovnáno bylo za pár okamžiků. Hostující hráčky využily nabídnutou početní výhodu krásnou souhrou přesilovkové formace, na jejímž konci byla Laura Vytrhlíková - 1:1! Plzeň si vzala vedení zpět v 7. minutě, kdy se prosadila Košťálová - 1:2! Chomutov mohl odpovědět po pár vteřinách, ale Suková brejk neproměnila. V čase 6:50 vedla Plzeň už 3:1! Třetí střela na branku - 3. gól za zády Brandejské. V úvodu zápasu byla efektivita Plzně obdivuhodná. Čas 9:42, čtvrtá střela a další branka v podání Peteříkové - 1:4! Hosté reagovali střídáním brankářů, kdy se mezi tři tyče postavila Kotulová. Efekt to mělo okamžitý. 11. minuta a Liliana Šindelářová uklidila odražený balónek nechytatelně za záda domácí brankářky - 2:4! O tři minuty později trefila tyč Vytrhlíková, poté nebezpečně pálila Königová. V 15. minutě se k dorážce vlastní střely dostala Voráčková a Chomutov byl viditelně zpátky ve hře! V poslední minutě se po dlouhém obléhání plzeňské branky prosadila svou dělovkou Pilíková a hostující hráčky rázem prohrávaly jen o jednu branku - 3:4! První desetiminovka patřila jednoznačně efektivním domácím, ta druhá vyzněla lépe pro dominující Chomutov.

Druhá třetina začala znovu lépe pro domácí, když se hned v 10. vteřině prosadila střelou na bližší tyč Binědová - 3:5! Chomutov se však nevzdával a zapnul na větší obrátky. V čase 24:43 snížila svou trefou Laura Vytrhlíková a za pouhých 15 vteřin vyrovnala Tereza Suková - 5:5! Chomutov se snažil dostat do vedení, ale ve 36. minutě opět zmrazila hosty domácí Binědová, která zkompletovala hattrick - 5:6! Další branka v prostřední části nepadla a hosté tak i nadále ztráceli jednu branku.

První branku i ve třetí třetině opět vstřelila Plzeň a zásluhou Lejbové se dostala do vedení 7:5. Chomutov se snažil brankově vrátit do zápasu, ale to se mu bohužel nepodařilo. Závěrečná hra bez brankářky vedla pouze k tyčce Hýskové a skóre zápasu uzavřela na 8:5 pro domácí Plzeň produktivní Binědová.