Oficiální web florbalového klubu Chomutov
05.03.2024 | Redakce KS

Ženám startuje play off! Na úvod je čeká třaskavé derby!

Ženám startuje play off! Na úvod je čeká třaskavé derby!
V sobotu 9. března startuje play off elitnímu týmu žen. V osmifinále se utkají s Florbalem Ústí, které v předkole vyřadilo favorizovanou Spartu po těsných výsledcích 5:4 po prodloužení a 5:4 po samostatných nájezdech. Osmifinálové derby startuje v MSH Chomutov v sobotu od 14:00.

Systém play off

Osmifinálová série se hraje na dva vítězné zápasy. První utkání se odehraje na půdě Chomutova, odveta v neděli na palubovce Ústí od 18:00. V případě vyrovnaného stavu se rozhodující zápas odehraje opět v Chomutově (v úterý).

Celé play off se hraje systémem dvojzápasu doma - venku s případným třetím zápasem ve všední den. Další série startuje hned následující víkend.

Florbal Ústí je z hlediska tabulkového postavení po základní části v sérii outsiderem. Ústí skončilo se ziskem 17 bodů na 11. příčce. V předkole vyřadilo 8. tým prvoligové tabulky - Spartu. Tým od řeky Labe táhne v ofenzívě především Eliška Poláková. Extraligou ostřílená tahounka dokázala v základní části nasbírat 47 kanadských bodů za 22 branek a 25 asistencí. Sekundovala jí Klára Mečířová s 33 body. V play off se zaběhlé tradice nemění. Poláková se pyšní bilancí 4 + 4 a byla hlavním důvodem vyřazení Sparty, Mečířová získala body 4.

Florbal Chomutov zakončil základní část na výborném druhém místě a pasoval se do role spolufavorita pro play off. Chomutov dominoval v základní části v obraně a stal se nejlépe bránícím týmem soutěže. Severočešky ovládly i statistiky přesilových her a divácké návštěvnosti! Na podporu fantastické divácké kulisy budou ženy spoléhat i v play off.
Chomutov bude sázet na šířku svého kádru a klasické opory. Adriana Hýsková se stala druhou nejproduktivnější hráčkou v lize, Petra Malecká neměla konkurenci mezi obránkyněmi. Pravidelně bodovala i Laura Vytrhlíková se 40 body a Viktorie Rázková. Přes hranici dvaceti kanadských bodů se dostaly i Tereza Suková, Natálie Königová, Nela Fojtíková a její jmenovkyně Havlínová. Za Chomutov bodovalo v základní části rovných 20 hráček.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři