21.02.2020 | Ondřej Šarša, foto: Roman Dušek

Základní část zakončí florbalisté Chomutova na hřišti Exelsioru Havířov

C H O M U T O V - Se soupeřem, se kterým rozehráli sezónu, zakončí i základní část. V posledním kole florbalisté Chomutova zajíždí na hřiště Exelsioru Havířov. Moravskoslezský tým se momentálně nachází na sedmé příčce a už s jistotou si zahraje předkolo playoff. Chomutovští budou chtít jednoznačně uspět na východu České republiky, neboť aktuální třetí pozice zaručuje výběr soupeře pro čtvrtfinále vyřazovacích bojů a odstartovat sérii na domácí palubovce. Utkání začíná od 18:00 v Městské sportovní hale Havířov.

TĚSNÁ DOMÁCÍ VÝHRA CHOMUTOVA

Skvělou bilancí domácích zápasů v základní části se mohou pyšnit florbalisté Chomutova. O minulém víkendu si připsali dvanáctou výhru ve svém svatostánku proti TJ Znojmo LAUFEN CZ. Po většinu hrací doby chomutovští florbalisté vedli, ovšem hráči Znojma dokázali třikrát dorovnat skóre. Vítězství si HEROS ale nenechal vzít a po třetinách 4:2, 3:4 a 4:3 porazil Znojmo 11:9.

25. kolo: HEROS Florbal Chomutov - TJ Znojmo LAUFEN CZ 11:9
Branky: 3. Tadeáš Melíšek, 11. Daniel Grener, 11. Tomáš Salaďak, 19. Jakub Štěrba, 28. Petr Linc, 31. Tomáš Novotný, 40. Jiří Šafařovský, 46. Tomáš Novotný, 50. Tomáš Novotný, 59. Adam Stibor, 60. Jiří Šafařovský - 4. Vojtěch Procházka, 11. Vojtěch Procházka, 23. Daniel Krejčíř, 29. Tomáš Kucharič, 34. Alan Juříček, 35. Martin Ďuriška, 41. Daniel Krejčíř, 55. Daniel Krejčíř, 60. Pavel Palát; rozhodčí: Jiří Kropáček - Tomáš Novák; vyloučení: 1:1; využití: 0:1; diváků: 273; zásahy brankářů: Jan Vlček 15 - Lukáš Bauer 34; po třetinách: 4:2, 3:4, 4:3

Obránce Daniel Grener byl oceněn nejlepším hráčem v utkání proti Znojmu

Exelsior nevyloupil Kladno

Ve 25. kole se vydali hráči Exelsioru Havířov do středočeského Kladna. Pouze v úvodní třetině dokázali držet krok s Kanonýry, neboť po první třetině se šlo do kabin za nerozhodného stavu 2:2. Ve zbylých dvou periodách kralovali už jen domácí Kanonýři, kteří si nakonec došli pro vítězství 9:3.

25. kolo: Kanonýři Kladno - Florbal Exelsior Havířov 9:3
Branky: 2. Vojtěch Teslík, 4. Miroslav Šnajdr, 22. Miroslav Šnajdr, 23. Dušan Přívara, 32. Aleksander Trofimov, 35. Vojtěch Teslík, 42. Michal Skuhrovec, 52. Ondřej Riebauer, 56. Miroslav Šnajdr - 11. Matěj Černý, 20. Jakub Vilím, 57. Adam Feber; rozhodčí: Radek Štengl - Lukáš Žofka; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 182; zásahy brankářů: Radek Kulhan 21 - Denis Jasiok 22; po třetinách: 2:2, 4:0, 3:1

Úvodní kolo vyznělo lépe pro Chomutov

Stejný nebo lepší výsledek by určitě rádi zopakovali florbalisté Chomutova z úvodního kola na půdě Havířova v posledním kole základní části. V zářijovém vzájemném duelu rozhodovala až poslední pětiminutovka, ve které Chomutovští vstřelili tři branky, na které už Havířov nedokázal zareagovat.

1. kolo: Florbal Chomutov - Florbal Exelsior Havířov 9:6
Branky: 9. Jiří Šafařovský, 12. Tadeáš Melíšek, 15. Jakub Holovej, 18. Jiří Šafařovský, 21. Adam Stibor, 40. Jakub Štěrba, 54. Jakub Štěrba, 56. Petr Pastor, 60. Tomáš Novotný - 19. Marián Kloza, 21. Dominik Křístek, 29. Adam Feber, 32. Erik Šochman, 42. Tomáš Kozlík, 45. Erik Šochman; rozhodčí: Přemysl Bališ - Peter Varga; vyloučení: 3:2; využití: 1:2; diváků: 201; zásahy brankářů: Karel Šantora 23 - Vojtěch Stefan 24; po třetinách: 4:1, 2:3, 3:2