Oficiální web florbalového klubu Chomutov
CE LIGA JUNIORŮ - 24. KOLO | FB Hurrican Karlovy Vary vs. Florbal Chomutov | 5:6 p. | ONLINE
30.09.2019 | Redakce

ZŠ a MŠ Duhová cesta se stává třetí partnerskou školou Florbal Chomutov

ZŠ a MŠ Duhová cesta se stává třetí partnerskou školou Florbal Chomutov
C H O M U T O V - Od úterý 1. října oficiálně rozšiřuje rodinu partnerských základních škol našeho klubu také Základní škola a Mateřská škola Duhová cesta Chomutov! Stává se tak v pořadí již třetí školou, se kterou budeme úzce spolupracovat při vedení florbalových kroužků.

TŘETÍ PARTNERSKÁ ZÁKLADNÍ ŠKOLA!

Vůbec první spolupráci navázal Florbal Chomutov v roce 2015 se Základní školou Jirkov, Studentská. Tato úspěšně funguje již pátým rokem, během té doby se zde vystřídala téměř stovka dětí. Začínali jsme přípravkou, poté přidali elévy a od letošního školního roku zde vedeme také kategorii mladších žáků. Všechna družstva jsou dokonce přihlášena v ligové soutěži.

Krátce poté se k nám přidala také Základní škola Chomutov, Březenecká. Také zde úspěšně fungují školní tréninky pro kategorii mladších žáků, která je zároveň přihlášena v ligové soutěži.

Od 1. října 2019 se třetí partnerskou školou Florbal Chomutov stává Základní škola a mateřská škola Duhová cesta Chomutov. Klub zde bude pomáhat s organizací florbalového kroužku pro žáky prvního stupně.

Spousta možností spolupráce

Rozšiřování sítě partnerských škol je jednou z hlavních priorit, které si Florbal Chomutov pro letošní sezónu stanovil. Vytvořil za tímto účelem dokonce samostatnou pracovní pozici manažera rozvoje, kterou od května zastává vynikající trenér mládeže Lukáš Pekárek. „Školy vnímáme jako důležité partnery, učitelé odvádí výbornou práci. Chceme jim nabídnout pomocnou ruku tak, aby hlavní profit z naší spolupráce měly děti,“ říká právě nový manažer rozvoje Lukáš Pekárek.

Být partnerskou školou Florbalu Chomutov s sebou přináší celou řadu výhod. Rozhodně se nejedná jen o formální záležitost, možností spolupráce je několik. „Školám dokážeme pomoci s financováním i vybavením kroužku, učitelům s organizací i metodikou tréninku, dětem a rodičům pak nabízíme možnost sportování v rámci školy,“ jmenuje Pekárek s tím, že pro partnerské školy klub nadále připravuje celou řadu akcí. „Florbalové turnaje, společné akce, návštěvy, pozvánky apod. Bude toho určitě spoustu,“ dodává.

Vítáme tedy Základní školu a mateřskou školu Duhová cesta mezi našimi partnerskými organizacemi a těšíme se na dlouhodobou a úspěšnou spolupráci!

Významní partneři

Generální partner mužů

Hlavní partneři