Oficiální web florbalového klubu Chomutov
MUŽI B: Florbal Jablonec vs. Florbal Chomutov 7:8 (ONLINE)
04.10.2018 | Lenka Láryšová, foto: Vladimír Kapuš (www.fotokapus.cz)

Vrátí ženy prohru Turnovu? A jak si poradí s Královskými Vinohrady?

Vrátí ženy prohru Turnovu? A jak si poradí s Královskými Vinohrady?
C H O M U T O V - Tento víkend bude pro ženy velikým otazníkem. Proč? Podruhé je čekají turnovské hráčky, se kterými v domácím zářijovém zápase prohrály jednoznačně 1:4, ale tentokrát se s nimi utkají v Libereckém kraji. Druhým a možná i větším otazníkem je nedělní domácí utkání. Ve čtvrtém ligovém zápase se totiž střetnou s bývalým extraligovým celkem Královskými Vinohrady.

Jak se to vyvíjelo v Chomutově…

První víkend se pro ženy zdál být úspěšným, jelikož v sobotu porazily svoje sokyně z Litvínova, ale v neděli přišla studená sprcha. Na chomutovskou palubovku přijel nováček 1. ligy žen TJ Turnov, který zde hodlal ukořistit své první body. Výkon obou týmů byl již v prvních minutách hry velice odlišný. Turnovské hráčky běhaly, předváděly pohledné a úspěšně zakončené kombinace, zatímco domácí ženy byly v jednom kole, z něhož se nemohly vymotat. Díky tomuto tristnímu výkonu chomutovské ženy prohrály 1:4.

Branky za TJ Turnov dávaly tyto hráčky: Karolína Koťátková, Barbora Červová (2x), Kateřina Vlková. Za Chomutov se prosadila Viktorie Schoberová.

TJ Sokol Královské Vinohrady

Tento tým hrál vloni nejvyšší ženskou – Extraligu žen, níž již několikrát bojovaly o udržení. V základní části předešlé sezóny tento celek skončil na posledním místě a do play-down je jako první soupeř čekal FBC Olomouc. S ním Vinohrady jednoznačně prohrály a jejich cesta o záchranu pokračoval dál. Ve 2. kole se pražské hráčky utkaly se Židenicemi. Zde již bojovaly mnohem statečněji a o týmu, který automaticky spadne z ženské extraligy, rozhodl až poslední sedmý zápas. Ten Vinohrady prohrály 2:5, a jejich osud byl zpečetěn. Z tabulek je jasné, že vinohradskou specialitou jsou přesilové hry.

Nejúspěšnějšími hráčkami v loňské sezóně byly Michaela Nejmanová s 29 kanadskými body a Kristýna Vejvodová s 22 kanadskými body.

Generální partneři

Hlavní partneři