31.03.2012 | Redakce, foto: Nikola Ulčová

Vítězný vstup do baráže! Junioři před skvělou kulisou porazili Otrokovice a v sérii vedou 1:0

C H O M U T O V - Den D konečně nadešel. V sobotu 31. března v podvečer vstoupili chomutovští junioři do barážových bojů o postup do extraligy. Na domácí palubovce přivitali Panthers Otrokovice. O vyjímečnosti této události napověděla již divácká kulisa - nikdy dříve nebyla sportovní hala při florbalovém utkání takto zaplněná. Téměř 400 fanoušků vytvořilo vynikající atmosféru a hnalo chomutovské mladíky za úspěchem...

Skvělý zápas, výborní diváci!

Do začátku utkání zbývalo ještě více než půl hodiny a tribuny Městské sportovní haly v Chomutově byly již velmi solidně naplněny. Skutečnost, která dávala jasně najevo, že se schyluje k neobvyklému zápasu. Juniori FbC 98 nastupovali k prvnímu utkání baráže o extraligu proti týmu Panthers Otrokovice.

Vstup domácím vyšel na jedničku. Téměř čtyři stovky diváků rozjásal hned ve druhé minutě milimetrovým bekhendem do šibenice Jakub Štěrba - 1:0. Hostům se podařilo v 7. minutě vyrovnat a poprvé do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Druhá část hry nabídla skutečné drama. Brzy po nástupu ze šaten se z dorážky prosadil hostující Kempa a otočil průběh utkání na 1:2. Chomutov ale přichystal rychlou odpověď, a to hned dvojitou! V čase 19:08 vyrovnával opět Jakub Štěrba na 2:2 a hned po buly otočil výsledek po samostatné akci Stanislav Dvořák - 3:2. Obě branky od sebe dělily pouhé čtyři vteřiny. Chomutovští byli na koni a ve 25. minutě pojistil jejich vedení Ondřej Šarša, jehož střela propadla branáři Piknovi do sítě - 4:2. Těsně před druhou sirénou vsítili hosté opět Kempou kontaktní gól, a tak výsledek po 30ti minutách byl 4:3.

O vítězi měla rozhodnout až třetí třetina. Domácí se spoléhali na výborně chytajícího brankáře Michala Šoltu, který odrážel všechny šance soupeře. A zejména díky jemu mohl ve 41. minutě zvyšovat Jakub Štěrba svým třetím gólem v utkání již na 5:3. Tento výsledek domácí udrželi až do závěrečné sirény a připsali si tak první důležité vítězství.

Ovace zaplněných tribun byly na místě. Společné oslavy byly skutečně silným zážitkem, na který budou jistě všichni dlouho vzpomínat. Série pokračuje až po velikonocích. V sobotu 14. dubna nastoupí od 18:30 chomutovští florbalisté v Otrokovicích. Případný třetí rozhodující zápas se odehraje tamtéž hned v neděli 15. dubna od 16:30!