24.01.2022 | Lenka Láryšová, foto: V Kapuš

Více vyloučení než vstřelených branek provázelo zápas žen s Prague Tigers

C H O M U T O V - Zápas týmy zahájily vyloučeními, díky kterým přišly první šance na vstřelení počáteční branky. První branka přišla až ve druhé třetině, kdy se trefila Schoberová. Chomutovské hráčky dokonce díky Tóthové vedly 2:0. V poslední třetině se ale zápas zcela otočil a hráčky Florbalu Chomutov prohrály 2:3.

Vedení neudržely a prohrály o jednu branku

Do zápasu nevstoupily týmy vůbec dobře. První tři minuty se oba týmy dostávaly do brankových příležitostí, pak ale začaly přicházet chyby, které byly trestány vyloučeními na obou stranách. Jako první přišlo vyloučení Tóthové, po kterém si domácí hráčky chránily prostor branky, do něhož se hostům nedařilo dostat. Díky poctivé obraně chomutovské hráčky oslabení ustály. Následně přišlo vyloučení na obou stranách zároveň, a to za držení. Oba týmy tedy hrály ve čtyřech, ale ani více prostoru na hřišti první branku zápasu nepřineslo. Během prvních dvaceti minut probíhaly těžké souboje, ale poslední minuta první třetiny se odehrávala převážně na straně domácího týmu.

Do druhé třetiny se šlo za stavu 0:0. Buly vyhrál domácí celek, který byl hned atakován za hranicí pravidel. Pražská Hamerníková vyloučená na dvě minuty za sekání si na trestné lavici poseděla necelých 40 vteřin, jelikož v čase 22:11 chomutovské duo Schoberová - Pilíková vstřelily první branku zápasu. Prague Tigers se snažili vyrovnat stav hry, ale domácí bojovnice své vedení hájily velice dobře. Chomutovské hráčky se držely perfektně na míčku, díky čemuž svému sokovi odskočily o další branku. Své vedení 2:0 naše hráčky mohly ještě navýšit díky vyloučené pražské Dvořákové, ale tuto početní výhodu nevyužily. Do poslední části vstoupily pražské soupeřky s velikým odhodláním zápas přetočit na svou stranu. Přestože domácí dělaly, co mohly, tempo soupeřek z Prahy bylo až neuvěřitelné. Čtrnáct minut před koncem na tabuli svítila remíza a o dalších šest minut již chomutovské florbalistky prohrávaly 2:3. Oba týmy efektivně bojovaly každou vteřinu posledních minut zápasu, ale vedly hostující hráčky, které své vedení udržely. Ženy tak s Prague Tigers prohrály 2:3.