14.01.2024 | Redakce KS

V utkání s Otrokovicemi brali bonusový bod v prodloužení hosté!

DDQ Florbal Chomutov přivítal v sobotu 13. ledna na své palubovce Pantery z Otrokovic. Zápasu předcházel slavnostní úvod. Florbal Chomutov přivítal zpět dlouholetého speakera Pavla Čihaře, který se úspěšně vrátil po velkých zdravotních problémech zpět za mikrofon. Klub ho odměnil výročním dresem s jeho přezdívkou.

Chomutov začal utkání skvěle! Nejprve se na konci první minuty trefil z bezprostřední blízkosti Štěrba a otevřel skóre zápasu - 1:0. V čase 1:28 výborně našel Hais volného Zahraje a ten posunul balónek do odkryté branky - 2:0! V čase 2:12 se poprvé radovaly i Otrokovice, když obrovskou hrubku Martina potrestal Gál - 1:2! Hrálo se utkání nahoru - dolů a do velké šance se dostal Pleskač. Zajímavé momenty se střídaly na obou stranách. V poslední minutě Severočeši předvedli parádní akci! Kellermann vybojoval balónek, posunul ho na Bernase, ten prodloužil na Štěrbu. Chomutovský kapitán našel úplně volného Holoveje, který dlouhou kličkou do backhandu prostřelil Kohúta potřetí v zápase - 3:1.

I vstup do druhé třetiny vyšel Chomutovu parádně! Kellermann proběhl nikým nehlídaný celé hřiště a zvýšil na 4:1 pro domácí. Dva výborné zákroky poté předvedl Vagel. V polovině utkání prostřelil Vagela hostující Vykopal a vrátil Otrokovice do zápasu - 4:2! Severočeši poté několikrát zahrozili, ale Kohút byl výborný. Po chybě v rozehrávce se 20 vteřin před koncem třetiny dostal k balónku Vykopal a prostřelil Vagela ke vzdálenější tyči - 4:3! Prostřední část tak patřila hostujícímu celku.

Třetí třetina začala obrovským závarem Chomutova, ale Linc, ani Holovej, brankáře hostů neprostřelili. V čase 42:41 se opět ukázal kanonýr Gál, který snadno vyrovnal - 4:4! Otrokovice byly v této fázi zápasu jednoznačně lepším týmem a ve 48. minutě dostaly výhodu přesilové hry po faulu Holoveje. Chomutov přesilovku ubránil a pokračovalo se v plném počtu. V posledních minutách pálil dvakrát nebezpečně Holovej. Oba týmy se spokojily se získaným bodem a pokračovalo se prodloužením ve třech hráčích na obou stranách.

Chomutov vstoupil do prodloužení v ofenzivní formaci tří útočníků, ale z branky se radovali hosté zásluhou Červenky a bonusový bod tak získaly Otrokovice.