26.02.2023 | Redakce KS, foto: Jan Tůma

V infarktovém zápase získáváme první bod v sérii! TROOPERS porážíme 7:6!

V neděli 26. února se rozehrálo PLAY DOWN mezi týmy TROOPERS a DDQ Florbal Chomutov. První utkání se odehrálo na palubovce lépe postaveného celku po základní části a Chomutov tak čekala cesta do Brna. V sérii na 4 vítězné zápasy se bojuje o udržení v 1. lize mužů, kde se může zachránit jen vítěz.

Zápas začal od prvních okamžiků lépe Chomutov, který se neustále držel na balonku a snažil se vstřelit úvodní branku série. V čase 6:40 se Severočeši dočkali! Bernas našel na středu volného Adama Martina a ten střelou tahem otevřel skóre - 0:1! Za minutu si vzal slovo nejproduktivnější hráč Chomutova v základní části Petr Linc, který se prosadil z bezprostřední blízkosti - 0:2! Toto vedení však trvalo pouhých 24 vteřin a Voltner prostřelil Chabra poprvé - 1:2! Za necelou minuti bylo vyrovnáno, když Knotek využil i druhou střelu na branku ke vstřelenému gólu a začínalo se od začátku - 2:2! Chomutov byl lepší a snažil se utkání zvrátit na svojí stranu již během úvodní části. V 17. minutě se prosadil Marek Nekuda a vrátil hostům vedení - 2:3! Za pouhých 22 vteřin se opět projevila bolest Chomutova a bylo prakticky ihned vyrovnáno. O branku se postaral domácí Jan Daler - 3:3! První část patřila jednoznačně Chomutovu, TROOPERS však pokaždé bleskově reagovali na vstřelenou branku.

Do druhé třetiny vstoupili domácí aktivněji a zasypali Chabra trojicí střel. TROOPERS začali aktivněji napadat a svým zlepšeným pohybem dělali Chomutovu problémy. Severočeši poprvé vystřelili na branku až ve 27. minutě, přesto za pár vteřin vedli. Přihrávku Haleje si srazil do vlastní branky Koutný - 3:4! V následujících minutách se na palubovce odehrával velký boj, oba týmy si uvědomovaly důležitost zisku úvodního bodu v sérii. Vyrovnáno bylo opět ve 36. minutě! Playmaker domácích Petr Kadlec výborně našel Jedličku a Chabr neměl šanci - 4:4. Chomutov mohl ihned odpovědět z přesilové hry, ale dvě střely skončily pouze na dobře postavených tyčkách domácího brankaře. Chvilku před koncem třetiny zvonila branková konstrukce i za Chabrem. V posledních vteřinách prostřední části putovali na trestnou Novotný a Voltner za vzájemnou rozmíšku.

Do třetí třetiny vstoupil Chomutov výborně a zavřel TROOPERS na jejich polovině. Branka padla po ojedinělé akci na druhé straně, když se prosadil Voltner a domácí šli poprvé v zápase do vedení - 5:4! Severočeši se ihned hnali za vyrovnáním, které zařídil pěknou individuální akcí střelec večera Ondřej Halej - 5:5! Od Haleje to ještě nebylo vše! V 52. minutě vyvezl riskantně balonek Šarša, posunul ho na Štěrbu a ten v přečíslení perfektně našel Haleje, který zametl do prázdné branky a zkompletoval hattrick - 5:6! V bláznivém zápase mohlo být ihned vyrovnáno. Knotek výhodu trestného střílení nevyužil, když trefil pouze tyč! Co se nepovedlo z nájezdu, povedlo se při hře. Knotek z rychlého útoku prostřelil Chabra a opět vyrovnal - 6:6! V čase 55:00 přišla klíčová chvíle zápasu. Navrátilec do sestavy Tomáš Novotný předvedl svoji parádní střelu a ta skončila až v domácí síti - 6:7! V 57. minutě přišla pro Chomutov ještě jedna komplikace! Bernas byl vyloučen za nedovolené vrážení a pod chomutovskými doslova hořela palubovka! TROOPERS to zkusili v šesti, ale klíčový zákrok večera vytáhl Chabr, když zlikvidoval tygřím skokem jasnou gólovku! V posledních chvílích zápasu Chomutov perfektně blokoval střely. Svojí čtvrtou branku mohl vstřelit do opuštěné klece Halej, po něm i Schneider, ale nemířili přesně. Chomutov to nemuselo mrzet a připsal si první důležitou výhru v sérii!