Oficiální web florbalového klubu Chomutov
MUŽI B: Florbal Jablonec vs. Florbal Chomutov 7:8 (ONLINE)
03.12.2018 | Ondřej Šarša (FOTO: Roman Dušek)

Užitý florbalový svátek! Chomutov porazil dvakrát reprezentaci Kanady

Užitý florbalový svátek! Chomutov porazil dvakrát reprezentaci Kanady
C H O M U T O V - Minulý týden se uskutečnil florbalový svátek v Chomutově. Kanadská florbalová reprezentace se představila v přátelských utkáních proti Florbalu Chomutov před probíhajícím Mistrovství světa v České republice. Ve středečním utkání se utkali proti Kanadě junioři Chomutova, o den později vyzval hráče javorového listu mužský “A” tým. Dvě vítězství vidělo necelé dva tisíce diváků. Důležitější čísla se představila ale o druhé přestávce čtvrtečního utkání, kdy se odtajnila částka pro rekonvalescenci našeho kamaráda Radka Zelinky.

MLADÍCI PROTI REPREZENTACI

Chomutovští junioři si užili naplno středeční florbalový svátek. Společný dopolední trénink doplnil následný oběd v Hotelu Mertin. Na večerní utkání juniorů proti reprezentaci Kanady přišlo téměř devět set diváků. Skvělá atmosféra hnala svěřence Martina Bociana vpřed a po vítězství 12:10 nad Kanadou se radovali ze skalpu nad reprezentací. Nejlepším hráčem Chomutova byl zvolen obránce Matyáš Müller.

Společný oběd juniorů v Hotelu Mertin

AUTOGRAMIÁDA KANADSKÝCH “PIRÁTŮ”

Před začátkem prvního zápasu vhodili čestné buly dva kanadští hokejisté, kteří aktuálně působí u chomutovských Pirátů. Prvním jmenovaným byl brankář Justin Peters, který si v minulosti zachytal nejpopulárnější hokejovou ligu světa NHL. Druhým byl obránce Brett Flemming. Kanadský rodák z Reginy působí u Pirátů od roku 2016. O první přestávce se pak podepisovali chomutovským fanouškům.

Hráči Piráti Chomutov Justin Peters a Brett Flemming

MUŽI NAVÁZALI NA JUNIORY

Kromě zraněných chomutovských opor Daniela Fokta, Petra Pastora a obránce Adama Smetany nastoupili svěřenci Jakuba Šimky ve čtvrtek proti kanadským reprezentantům. Vyrovnané utkání rozhodla třetí třetina, kde Chomutov odskočil do brankového náskoku a vyhrál 8:6. Nejlepším hráčem Chomutova se stal obránce Tomáš Novotný.

Společná fotografie s reprezentací Kanady

DIVÁCKÝ REKORD

Historický rekord zaznamenal chomutovský klub ve čtvrtečním duelu. Poprvé v historii sledovalo utkání našich florbalistů přímo v hale více než tisíc fanoušků. Přesné číslo je 1030 fantastických diváků!

PODPORA PRO RADKA ZELINKU

Během obou utkání a také během pohárového zápasu s Bohemians Praha jsme stanovili dobrovolné vstupné, které jsme se rozhodli darovat ve prospěch rekonvalescence našeho kamaráda Radka Zelinky. Přidala se k nám firma Galileo Corporation. Díky ní a díky všem přispěvatelům můžeme s velkou radostí poslat na Radkovo konto fantastických 65 831,-Kč.

Stejně tak posíláme pozdrav a vyjádření podpory! Držíme palce!

Předání šeku Mgr. Jiřímu Štěrbovi (předseda klubu FBC DDM Kadaň)

Generální partneři

Hlavní partneři