Oficiální web florbalového klubu Chomutov
1. LIGA MUŽŮ - 1. KOLO | Kanonýři Kladno vs. DDQ Florbal Chomutov | 19:30 | ONLINE | VIDEO
25.09.2020 | Lenka Láryšová, foto: V. Kapuš

Týmy z Libereckého kraje zavítají na chomutovskou palubovku

Týmy z Libereckého kraje zavítají na chomutovskou palubovku
C H O M U T O V - V rámci třetího a čtvrtého kola 1. ligy žen se chomutovské hráčky utkají s týmy, které do Chomutova přicestují z Libereckého kraje. Prvním týmem jsou ženy, které do 1.ligy sestoupily z ženské extraligy – Crazy girls FBC Liberec. Nedělním sokem bude pro ženy z loňska známý tým – TJ Turnov.

CRAZY GIRLS FBC LIBEREC

Tento tým ještě vloni hrál ženskou extraligu, kde jednoznačně skončil na posledním místě. V ženské extralize liberecké florbalistky odehrály celkem 22 utkání, ze kterých ani jednou neodešly jako vítězky, a tudíž skončily s nulou. Vzhledem k tomu, že za celou sezónu hráčky nastřílely pouze 54 branek a 259 jich obdržely, ani jedna z hráček se nedostala mezi lídry. Nejproduktivnější hráčkou se stala Pavla Bárková, která se se svými 14 body (9 + 5) umístila v šesté desítce.

TJ TURNOV

Turnovský tým je v 1. lize již třetím rokem. V loňské sezóně se turnovským ženám tolik nedařilo. Z 22 zápasů získaly 6 výher v základní hrací době a 3 výhry v prodloužení, což je dostalo na deváté nepostupové místo. Přestože se hráčky nedostaly do play-off, jednu přednost tento tým má, a tou je úspěšnost v přesilových hrách (23% úspěšnost). Nejlepší střelkyní tohoto celku byla Karolína Bittnerová, která za 22 odehraných zápasů nastřílela 20 branek a dvanáctkrát na vstřelenou branku přispěla asistencí.

Ženy se s Turnovem utkaly dvakrát a bilanci s tímto soupeřem mají pozitivní. Z obou zápasů hráčky Florbalu Chomutov odešly jako vítězky, a to s vysokým skóre: 8:1 a 7:2.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři