Oficiální web florbalového klubu Chomutov
25.01.2010 | Tisková zpráva

Tým starších žáků má nového hlavního trenéra, Martina Bociana střídá ve funkci Jakub Novák

Tým starších žáků má nového hlavního trenéra, Martina Bociana střídá ve funkci Jakub Novák
C H O M U T O V - Klub FbC 98 Chomutov má od dnešního dne ve svých řadách nového trenéra. Stala se jím staronová tvář v chomutovském týmu Jakub Novák. Ačkoliv zde nikdy nepůsobil jako aktivní hráč, je zde velmi dobře znám. Především jako rozhodčí, který již rozhodoval bezpočet střetnutí, ale také jako pomocný trenér. Nyní se stává novým hlavním trenérem kategorie starších žáků, kde střídá Martina Bociana. Ten bude až do konce letošní sezóny u týmu působit jako asistent. Společně se budou snažit pokračovat v kvalitní výchově mladých hráčů.
Hlavním trenérem klubu, který v posledních třech letech vedl všechny mládežnické kategorie, byl Martin Bocian. Jak sám říká, snížení jeho úvazku bylo plánované: „Klub, který má nějaké sportovní ambice, nemůže být v dlouhodobém horizontu založen na jediném trenérovi. Ani pro hráče není dobré, když je od mladších žáků po juniory vede jeden člověk. Proto snížení mého úvazku a rozšíření trenérského týmu bylo a je jednou z hlavních priorit oddílu.“ Již dříve převzali vedení kategorie mladších žáků Milan Märc společně s Adamem Vaclíkem a Danielem Foktem a jejich spolupráce zatím funguje velmi dobře. K trenérské profesi se po pauze vrátil také Petr Penk, který vede nové kategorie elévů a žen. Dalším členem trenérské party je od nynějška právě Jakub Novák, který převezme letošní tým starších žáků.

Nový trenér své nové svěřence moc dobře zná. Již s nimi absolvoval několik zápasů na turnaji v Liberci a také se účastnil předsezónního soustředění v nedalekém Málkově. „S klubem spolupracuji již delší dobu a toto rozhodnutí je jen vyústěním dlouhodobých plánů. Definitivní dohoda padla včera ve večerních hodinách po úspěšném turnaji starších žáků v Ústí nad Labem.“ Právě zde Chomutovští hráči po dvou velmi vypjatých třetinách vedli nad Kadaní 7:6, ale to nebylo vše. Třetí třetina přinesla jedenáct branek, z toho jich deset skončilo v brance kadaňského gólmana. Druhé utkání bylo velice podobné. Vypjaté od první do poslední chvilky, ale nepadlo tolik branek. Chomutov nakonec udolal svého soupeře 6:5. Premiéra nanečisto tedy Jakubovi vyšla a přivezl se svými svěřenci cenných 6 bodů.

Jakub Novák tým poprvé oficiálně povede na tréninku v úterý 26.1. „Určitě se těším. Je to pro mě výzva a jsem potěšen důvěrou, ve mně vloženou. Rozhodně do toho dám veškerou svou energii a věřím, že týmu co nejvíce pomohu,“ říká nový hlavní kouč a dodává: „Žádné veliké změny nemohou být očekávány. Společně s hráči navážu na to, co má tým natrénováno. Již teď mám určitou představu, jak by tým měl fungovat. Jedinou menší změnou bude to, že v některých utkáních dostanou více šanci hráči širšího kádru.“ Ani Martin Bocian však u týmu nekončí, až do konce letošní sezóny bude pomáhat s chodem týmu z pozice asistenta. „Samozřejmě po takové době nelze skončit ze dne na den. Budu v příštích měsících pomáhat v trénincích a na zápasy budeme jezdit pokud možno oba, ale moje úloha u tohoto družstva by se měla postupně zmenšovat. Věřím, že je to krok správným směrem a přispěje k dalšímu rozvoji klubu,“ dodává na závěr Martin Bocian.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři