03.03.2023 | Redakce KS, foto: Jan Tůma

Těžký vstup do play off! Produktivní duo Hýsková - Malecká vystřelilo první bod v sérii!

V sobotu 4. března začala našemu elitnímu ten klíčová část sezony. Po povedené základní části nás v prvním kole PLAY OFF čekal jako soupeř tým SK Bivojky Litvínov. Naše ženy vstupovaly do série s vědomím dvou výher v letošních vzájemných zápasech a v roli velkého favorita!

Chomutov vlétl do PLAY OFF ve velkém stylu a skóre se měnilo již ve 33. vteřině! Adriana Hýsková našla Petru Maleckou a ta otevřela svůj brankový účet v playoff - 1:0! Domácí hráčky byly mnohem více na balonku, v 6. minutě se poprvé osmělil i Litvínov a poprvé v utkání zvonila za Brandejskou tyč. V 8. minutě bylo vyrovnáno, hostující Flaschová se vytočila z rohu a vyrovnala - 1:1. V 8. minutě dostal Chomutov výhodu přesilové hry, i přes obléhání branky Litvínova se domácí přesilovkové komando neprosadilo. V 17. minutě orazítkovala svojí bombou Fojtíková pouze tyč a Chomutov začal stupňovat svůj tlak! V posledních vteřinách vyrobila domácí obrana obrovskou hrubku a Brandejská musela vytáhnout výborný zákrok!

Litvínov začal druhou třetinu aktivněji a Brandejská musela vytáhnout dva výborné zákroky. V čase 22:07 už Bivojky vedly, když se prosadila Bartschová - 1:2! Chomutov bušil do hostující obrany a dlouho se domácím hráčkám nedařilo prosadit. V čase 32:03 to konečně přišlo! Voráčková vystihla rozehrávku, vyslala do brejku Hýskovou, která nezaváhala - 2:2! Chomutov chtěl okamžitě zlomit zápas na svojí stranu! Aktivní byla především Malecká, která se dvakrát dostala do nebezpečného zakončení. Domácí tlak k brance nevedl a po 40 minutách byl stav stále vyrovnaný.

Začátek třetí třetiny nabídl stále stejný obrázek. Tlak Chomutova do obranného valu Litvínova. Ve 46. minutě zahrozila i na druhé straně, ale Brandejská byla výborná! Čas 45:41 a domácí znovu vedou! Hýsková výborně potáhla balonek a našla volnou Rázkovou před brankou - 3:2! Čas 47:02 a Chomutov vede o 2 branky! Elitní formace domácích zavřela hostující obranu, Voráčková posunula na Hýskovou a ta vymetla všechny pavouky v hostující brance - 4:2! V 50. minutě zahrozilo i na druhé straně, když Havlínová trefila horní tyč.
První lajna domácích pak hrozila v každém střídání. V 56. minutě dostal Chomutov druhou výhodu přesilové hry v zápase. Přesilovku Chomutov nevyužil, ale v čase 18:31 bylo definitivně rozhodnuto! Malecká natáhla ke střele a brankařka Litvínova neměla žádnou šanci - 5:2! První bod série zůstává v Chomutově!